Na, patinka man apie šituos dalykus rašyt. Dzin, kad ne visada mintys gerai mezgasi, ir nusišneku, ko gero. Bet vistiek – apie šituos dalykus nuolat ką nors parašau.
Taigi, paskutinių įvykių aptarimas.
Google stoja į interneto piratų pusę. Woohoo! Sveikintinas žingsnis. Interneto gigantas žada pasiųsti Didžiosios Britanijos cenzūros planus ten, kur niekas kažkodėl neina. Dauguma interneto laisvės šalininkų (kitaip – piratai, vagys, nusikaltėliai) ploja katučių ir džiaugiasi, kad juos palaiko pats Interneto Dievas – Google. Kažkaip jie praleidžia pro akis faktą, kad Google patys pakankamai efektyviai cenzūruoja internetą per savo paieškos rezultatus. Na, jie neblokuoja akivaizdžiai, tačiau paieškos rezultatai pateikiami pagal žmogaus naršymo įpročius. Taigi, dauguma net nežino, ką praleidžia. Taip – rezultatai yra kažkur taps n tūkstančių rezultatų. Tačiau vienam nuoroda į kažkokį straipsnį bus pirmam puslapy, kitam – kažkur už dešimto. Kas nors Google paieškoje žiūri toliau nei antras puslapis? Nelabai… Apie ką aš čia? Va: http://www.youtube.com/watch?v=B8ofWFx525s
Kai nocopyright.lt papostino kažką apie šitą įvykį, visiems žinomas Martynas Žilionis kažką ironiškai pasisakė, ko esmė buvo „cenzūruoti reikia, ir kuo daugiau“. Na, dar keletas metų tokiais tempais, ir Europa taps Kinija cenzūros atžvilgiu. Galės ponas džiaugtis. Šiaip tai logiška, kodėl valstybių vadovai bijo laisvo interneto. Egiptas, Tunisas parodė, prie ko tai gali privesti…
HADOPI nulaužtas. Primenu, kad HADOPI – Prancūzijos agentūra, „trijų kirčių“ antipiratavimo politikai įgyvendinti. Kad ji neveikia itin gerai, parodo ir tai, kad dar niekas nebuvo atjungtas nuo interneto. Šią sistemą kontroliuoja viena privati įmonė. Tai štai – kažkoks nenaudėlis piratas įsilaužė į serverius, kur laikomi visi duomenys. Prancūzijos valdžia sunerimo, kad viskas taip lengvai nulaužiama ir kol kas HADOPI veikla sustabdyta – niekas nieko niekam nepateikinėja. Ir tokias skylėtas sistemas nori prastumt visai Europai? Naaaiis!
Na, ir kaip gi be mūsų Seimo? Pasirodo, už LRS kavinėje skambančią muziką niekas nemoka! Dar vienas įrodymas, kad valdžios atstovai patys ne visada supranta, kokius įstatymus priima, ir kada jų reikia laikytis. Ne pirmoj šaly jau taip yra. Naujojoj Zelandijoj ne per daug seniai įvedė „trijų kirčių“ politiką. O viena aktyviausiai pasisakančių prieš piratavimą parlamentarių pati iš vakaro džiaugėsi, kokį gerą rinkinį jai padarė ir atsiuntė draugas. Gal tegu žmonės pirma perskaito, ką jiems pakiša pasirašyt? Ar jie tiesiog pasirašinėja ten, kur banknotas padėtas? Jei jau kalbėt apie muziką kavinėse, tai kakodėl visi įsitikinę, kad kavinėms bei restoranams ten skambanti muzika pakelia pelną vos ne milijonus kartų. Nu nesąmonė! Kiek kartų aš nėjau į kokį „Carskoje Selo“ vien dėl muzikos. O štai vieną dieną buvo tylu, tai ir pasėdėjau, ir visai nieko. Galbūt, jei groja gera, neįkyri muzika, tai maloniau, nei visiška tyla. Tačiau tyla yra žymiai geriau nei bet kaip parinkta muzika, be to dar skambanti itin garsiai. Kol nepabandai, nesupranti…
Ir pabaigai, beveik į temą. Kažkas nulaužė PlayStation tinklą, padarė jį neprieinamu, ir pavogė krūvą duomenų. Amerikiečių kareiviai iš neturėjimo ką veikt, sugalvojo pašaudyt reliame gyvenime. Rezultatas – negyvas Osama Bin Ladenas.