Šita naujiena jau nebe labai nauja, bet aš tik dabar radau laiko ir sudėliojau mintis, kad apie tai parašyt. Taigi…
Yra Amerikoj tokia organizacija IIPA, kuri apjungia RIAA, MPAA ir panašias organizacijas bei kovoja su įvairiais autorinių teisių pažeidimais. Gal idėja būtų ir nieko, bet…
Ši organizacija pateikia Jungtinių Valstijų valdžiai savo sudarytą Special 301 sąrašą. Kaip suprantu, tai šiame sąraše esančias šalis rekomenduojama stebėti ir turėti kuo mažiau komercinių reikalų.
Tai, kad ten patenka kai kurios valstybės – nenuostabu, bet kai kada patekimo priežastys trikdo. Daugeliui šįkart užstrigo tai, kodėl į sąrašą pakliuvo Indonezija. Pasirodo, šios (ir ne vien šios) šalies valdžia propaguoja atviro kodo naudojimą valstybinėse ir valstybės kontroliuojamose įstaigose. Ir tai prilyginama piratavimui visos šalies mastu. Pasirodo, jei valstybė pereina prie atviro kodo programinės įrangos, ji išdarko rinką, neleidžia žmonėms rinktis “geriausio produkto”. Gaunasi, kad VIENINTELIS būdas kažką gaut legaliai – PIRKT brangiai kainuojantį dalyką. O nemokama alternatyva – tas pats, kas piratavimas. Čia vėl pasireiškia taip mėgstamas negauto pelno skaičiavimas, kuriuo naudojasi įrašų kompanijos (parsisiųstas albumas=nenupirktas albumas), tik čia gaunasi “įdiegtas į kompiuterį Linux=nenupirkta Windows licenzija”. Ne per daug seniai minėjau, kad ateis laikas, kai atviro kodo naudojimas bus paskelbtas už įstatymo ribų. Panašu, kad žingsnis link to žengtas…
Nesistebiu, kodėl toje pačioje Lietuvoje atviras kodas valstybinėse įstaigose praktiškai neprasiskverbia. Ko gero, jau seniai kokie nors M$ atstovai yra perspėję, kad jei valstybinėse įstaigose bus sėkmingai einama prie Linux, gali kilt problemų norint palaikyt bet kokius komercinius santykius su JAV.
Todėl ir privalo daugelis rinktis ne tai, kas jiems geriausia kainos ir kokybės atžvilgiu, bet turi mokėt už “geriausią produktą rinkoje”.
Man vat šiandien atrodo, kad atviras kodas tai parazitavimas ;] Nors aš už!
Tokios organizacijos kurios bando primest kokia programa instaliuot i savo kompiuteri yra nesuderinamos su laisve ir demokratija ir amerikai turetu but geda tokias turet.
Amerikoje daug organizacijų. AK vienijanti organizaciją OSFA http://opensourceforamerica.org/
kurį manau tars savo žodį, tad tęsinys bus.
Bus tuoj taip, kad S. Korejoj zmogus bus laisvenis nei JAV.
Kvailiausia tai, kad savo valią amerikiečiai primeta visam pasauliui. O OSFA jau tarė šį tą: http://opensourceforamerica.org/opensource-attack
Dėl laisvumo Š. Korėjoje suabejosiu, bet AK palaiko. Štai sukūrė savo poreikiams Linux pagrindu OS „Red Star“:-)
Trumpa apžvalga rusu klb.
http://ashen-rus.livejournal.com/4300.html
#1, labai įdomi info, ačiū; labai trūksta straipsnių “antipiratų” tikrąjį veidą demaskuojančių straipsnių, plačioji visuomenė daźnai net neįtaria kuo jie užsiima
#2, apibendrinant, vyksta stambaus kapitalo lobizmas – pats reiškinys nėra naujas, tačiau įdomus intelektualios nuosavybės fone;
#3, įvardinti tai kaip specifiškai amerikietišką fenomeną – truputį ne į temą, reiškinio esmės neatspindi
Kalbat apie pasenusias naujienas. Reikia truputi labiau buti i prieki pazengusiems.
Neperseniausiai interneto platybėse skaičiau, gal kartais nežinau.lt, jog viena autorinių teisių agentūra padavė google į teismą, nes ji leidžianti vienam blogeriui dėti linkus į muziką.
Keisčiausias faktas tame, jog tas blogeris visa muziką buvo gavęs legaliai ir turėjo teisę ją platinti, bet google nieko neklausė ir ištrynė.
Todėl išvada ta pati – bet koks nemokamas turinys – nelegalu.
Apie tą atvejį nežinau.lt rašė ir apie tai buvo daug kalbama kitur. Ir ten buvo ne vienas blogeris taip darantis – viską deda legaliai ir su autorių bei leidėjų sutikimu, bet toms “autorių teisių gynimo” organizacijoms yra visiškai vienodai tie patys autoriai…
licencija, ne licenzija, išmokit vieną žodį normaliai užrašyti 🙂