HOMM3 ant Ubuntu

Nežinau kaip jums, bet man “Heroes Of Might And Magic III” – vienas geriausių kompiuterinių žaidimų EVER.

Kadangi sužinojau, jog greitu laiku pasirodys entuziastų sukurtas šio žaidimo praplėtimas “Horn of the Abyss” (kurį aš tikrai planuoju pažaist), nutariau patikrint, ar mano Ubuntu išvis šį žaidimą sugebės paleist.

Žinoma, visas tas gėris (add-on’as) bus padarytas windozei, todėl ir mėginau įsidiegt Windows’inį variantą. Yra šiaip ir linux’ui skirtas HOMM3. Tik vat kaip buvo išleista pati pirma dalis – Restoration Of Erathia, taip tuo ir užsibaigė.

Na, imamės reikalo. Prieš pradedant kažką daryt, reikia atlikt paruošiamuosius darbus. Taigi – norint įdiegt windows’ams skirtą žaidimą į linux, reikia: žaidimo CD(arba CD atvaizdo(image)), CD emuliatoriaus (jei kartais CD atvaizdas – ne ISO), ir, žinoma, wine’o (pas mane 1.1.17 versija – ne stabili, paskutinė stabili – 1.0.1).

Žinoma, linux sugeba ISO failus emuliuot kaip tikrus CD ir be emuliatoriaus, bet kadangi aš nesu mėgėjas rašyt komandas iš serijos “mount kažką kažkur kažkaip”, tai turiu įsidiegęs “daemon tools” analogą CDemu. Neblogas dalykas – gali ir kitus populiariausius atvaizdus “primontuot”.

Tai štai – “įdėjau CD”, man iškart išmetė pranešimą, kur klausė, ar noriu automatiškai paleisti CD. Atsisakiau, nes kažkodėl šitas dalykas niekada neveikia. Bent jau kai įdedamas CD su windows’iniu autorun’u. Taigi – įėjau į CD paprastai. Paleidau failą “SETUP.EXE”. Diegimas prasidėjo sėkmingai, be jokių nesklandumų. Tik vat, kai progresas atėjo iki galo, susidarė įspūdis, kad install’as sustojo, ir nieko nebedaro. Laukiau, laukiau… Jau norėjau išjungt langą, bet išmetė kažkokį ne itin baisų error’ą, ir toliau viskas ėjo taip, kaip turi būti. Gaila, pamiršau proceso eigą “nufotkint”.

Na ką – installation complete! Kadangi pas mane buvo vis tik ISO failas, o ne gyvas CD, teko pasieškot NO-CD. Žinau – negražu, bet kitaip neišeina. O be to – labai įmanoma, kad ir šiaip CD nerastų. Šiaip ar taip – linux’e su tom diskų raidėm visai kitaip, nei windozėj.

Bandomasis paleidimas – eina! Woohoo!!! Bet dar anksti džiaugtis – darbas nepadarytas iki galo. Egzistuoja išplėtimas In The Wake of Gods (irgi fanų padarytas). Ten beveik visai kitas žaidimas 🙂

Tai štai – iš to puslapio galima parsisiųst visą tą reikalą. Ką aš ir padariau. Galiausiai paleidau diegimą. Viskas eina be problemų. Šįkart ir “screenshot’ų” nepamiršau:


Lyg ir viskas tvarkoj. Bandau paleist žaidimą. Eina!!!
Viskas veikia tvarkingai, išskyrus garsą, kuris kažkaip keistai stringa – tarsi garsus nuo vidurio groja iš naujo. Bet tai nėra didelis diskomfortas – galima muziką nutildyt, pasileist ką nors kitko fone, o tie pavieniai garsai taip smarkiai nekris į ausį.

Na, misija įvykdyta – prisiminsiu, kaip žaist, o paskui lauksiu naujausių žinių iš HotA stovyklos 🙂

6 comments

 1. Kompe trys žaidimai:
  Heroes III su visais tais pagerinimais
  Quake III Arena
  UT 2003

  Daugiau ir nereikia 🙂

 2. Trys tai trys, bet per mėnesį pažaidžiu ne daugiau nei valandą 🙂

  Na dabar, kai quakelive atsirado, tai pažaidžiu jį retkarčiais.

 3. O pas mane ant ubuntu iš normalesnių tai tik City of Heroes ir vat dabar Heroes III. Patys linuxiniai kažkaip neveža. O ant win… Nežinau jau net – taip seniai buvau įjungęs 😀

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *