Pagaudžiau įdėjų

Praeitą savaitę vyko renginys “audi(o)torija”, skirtas elektroninei muzikai. Keletą dienų ten kažkas vyko. Aš nedalyvavau dieniniuose renginiuose. Šiaip ar taip – negaliu tam paaukot beveik visos darbo savaitės. O be to – ir be manęs ten buvo norinčių pabūt 🙂 Tačiau nuėjau į porą atvirų paskaitų. Taip jau išėjo, kad abi paskaitos buvo skaitomos vieno žmogaus – Kim Cascone.

Pasirodo, šis žmogus – vienas elektroninės muzikos lyderių pasaulyje. Žinoma, ne mums įprasto bumčiko ar panašių variacijų, bet eksperimentinės ir ambient muzikos.

Viena paskaita buvo apie “field recording”. Iš pradžių nesupratau, apie ką galėjo būt kalbama tokioj temoj, bet paskui supratau – iš esmės tai yra natūralių garsų įrašinėjimas, o paskui atkūrimas. Pagalvojau, kad man reikėtų ne tik naudot iš kažkur paimtus natūralius garsus, bet ir pačiam nepakenktų jų įsirašyt ir daryt su tuo kažką. Vat, ką esu šitoj srity iki šiol padaręs (seni čia kūriniai)

[gplayer href=”http://kroitus.com/wp-content/uploads/2009/09/Kroitus-Jos-Rytas.mp3″]Kroitus – Jos Rytas [/gplayer]

Creative Commons License
KroitusJos Rytas yra apsaugotas Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Licenzija

[gplayer href=”http://kroitus.com/wp-content/uploads/2009/09/Kroitus-Lyja.mp3″]Kroitus – Lyja[/gplayer]

Creative Commons License
KroitusLyja yra apsaugotas Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Licenzija

Kita paskaita buvo apie “laptop music”. Kokia yra elektroninės muzikos kūrėjų situacija, kai žiūrovas nemato, kad atlikėjas kažką daro. Jau prieš tai skaičiau, kaip jis perėjo nuo OS X prie Ubuntu savo kūryboje, todėl čia man buvo ne tiek svarbu pati paskaita, kiek įsitikint tuo faktu. Ir man pavyko – paskaita buvo demonstruojama per ekraną, kuriame matėsi Ubuntu darbastalis. Kažkaip tuo metu nesugalvojau paklaust, ką jis naudoja daugiau, bet išgirdau tokius pavadinimus kaip Ardour bei JACK.

Taip pat sužinojau keletą faktų apie jo požiūrį į muziką ir kitus dalykus iš interviu, kuris buvo imamas radijui.

Pasirodo, jis irgi piratauja(jam nepatinka tik pats žodis), ir nemato tame kažko labai blogo. Jau seniai suprato, kad iš CD pinigų neuždirbs, todėl geriau rengs koncertus, paskaitas. O albumas – tiesiog kaip koks checkpoint’as, parodantis kad kažkas užbaigta. Taip pat jis atskyrė elektroninę eksperimentinę muziką nuo dabartinės populiariosios elektroninės muzikos. Tai, kas dabar skamba per radijas – “nėra ta tikroji elektroninė muzika”. Na, kiek žmonių, tiek nuomonių.

O man reikai kažkaip rimčiau susiimt ir padaryt rimtesnę Linux skirtų muzikos kūrimo programų apžvalgą 🙂

2 comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *