Pabambėjimai

Šią savaitę man nuotaika nekokia. Tai kas kad prisnigo, o sniegą aš mėgstu. Reikalas tame, kad išlindo mano automobilio bėda – atšalus orams jis tiesiog atsisakė užsivest. Visą savaitę ieškojau, kur nutempt kad patvarkytų. Tik šiandien kažkur nuvariau, tai jau po truputį traukiu pinigus – jaučiu, kad nepigiai atsieis…

Kitas dalykas, pagadinęs nuotaiką – eiliniai LANVA veiksmai. Na, matyt turi kažkaip parodyt savo nariams, kad bent kažką veikia. Dabar nusitaikė į tuos, kurie siuntėsi Windows 7. Neaišku, kaip jie įrodys tų žmonių kaltumą… Kai kas po šių veiksmų paprašė visai iš kompiuterio pašalint Windows (na, ten ne 7, o XP, bet nesvarbu). Maždaug: jei jau M$ verkia dėl kiekvienos kopijos tokioj Lietuvėlėj, tai tegu eina jie š… O be to – ir vėl su kai kuo susikapojau dėl tų autorinių teisių.

Taip pat sužinojau, kad Sodra (ta, kuri dabar pinigų neturi), sudarė sutartį pirkt Microsoft produkcijos nuomą už 8,6 milijono litų. Nežinau, ką konkrečiai jie ten pirks (ar office, ar windows, ar SQL server), bet pirkimo sąlygos labai akivaizdžiai sako, kad reikia pirkt Microsoft arba lygiavertę produkciją. Manau, kad jei bandyt siūlyt kažką kitko, tai būtų traktuojama kaip “nelygiavertė produkcija”. Juo labiau, kai tų pačių pardavėjų puslapyje labai akivaizdžiai stumiama ant atviro kodo. Neva jis skirtas tik entuziastams ir namų vartotojams. Ką aš žinau… Trūksta žodžių…

Šią savaitę buvo priimtas nutarimas Seime – sumažint išlaidas parlamentinei veiklai. Bet… Paskaičius tą nutarimą matosi, kad tas “sumažinimas” tik dėl akių. Išlaidos bus mažesnės visus 2010-uosius metus. Bet nuo 2011-ųjų jos ne tik grįš į dabartines sumas, bet ir dar padidės. Na, nebent vidutinė alga Lietuvoj iki to laiko smarkiai sumažės – tada jie gaus gal ir mažiau nei dabar, bet žmonėms nuo to tikrai ne geriau…

Ko gero tik vienas dalykas, kažkiek praskaidrinęs nuotaiką šią savaitę – darbo partijos siūlymas viešajame sektoriuje naudot atvirą kodą. Kažkada Auštrevičius irgi tai siūlė, bet ką jis vienas gali padaryt? O čia visa frakcija. Tik kad ji opozicinė 🙁 Arba niekas nekreips dėmesio, arba irgi bus užkimšta Microsoft pinigais ir tuo viskas pasibaigs… Bet bent jau siūlymas rimtesnis. O ir partijos lygis kažkiek pakilo mano akyse (žinoma, tai dar nereiškia, kad aš už juos balsuosiu).

Na, dar užsiregistravau grooveshark – bandysiu savo “muziką” populiarint 🙂 Bet apie tai – kada nors kitą kartą…

9 comments

 1. Tai šitame puslapyje http://www.bluebridge.lt/lt/it_sprendimai_paslaugos/Puslapiai/K0002.aspx galima paklausti specialisto, pavyzdžiui:
  1. Kokios atviro kodo programinės įrangos „suderinamumo ir palaikymo problemos“, kurių neturi „komercinė“ programinė įranga?
  2. Ar naudojant „komercinę“ programinę įrangą nereikės išlaikyti specialistų ir jų apmokyti?
  3. Kodėl atviro kodo programinės įrangos specialistų kompetencija yra žemesnė už „komercinės“ programinės įrangos specialistų?

  Aš paklausiau, laukiu atsakymo.
  4. Ar naudojant „komercinę“ programinę įrangą netampama priklausomais nuo vienos ar keleto tą įrangą tiekiančių įmonių?
  5. Ar atviro kodo programinė įranga tuo pačiu metu negali būti ir „komercine“ programine įranga?

 2. Tame puslapyje man įdomiausia, kad antraštinis klausimas yra: “Atvirojo kodo ir licencinė programinė įranga – ar esama specifikos pirkimo procese?” Tačiau apie pirkimą net neužsimenama – tiesiog aiškinama, koks atviras kodas niekam tikęs. Spėju, ir uždavus klausimą, būtų arba nieko neatsakyta, arba vėl pie kokias nesusijusias peivas 🙂

 3. Nenubaus ta LANVA nieko!! Mano žiniomis visi tie adresai yra iš linkomanijos, internautai šneka, jog ir gauti jie labai paprastai – per torrentų trackerį žiūrėta kam seeder’inama, tokiu atveju jie gauti pažeidžiant įstatymus, galų gale bandau įsivaizduoti kaip vien žinodami IP jie įrodys siuntimo faktą…

 4. Dėl LANVOS aš mažiausiai jaudinuosi. Ypač todėl, kad aš nelabai ką ir siunčiuosi tokio, prie ko jie galėtų prisikabint. Tiesiog šiaip – daug šnekos apie tai šią savaitę.

 5. Del sodros tai patys kalti kad neturim jokios firmeles kuri uz beveik nemokamai galetu sudiegt nemokama. Ty padalyvaut konkurse ir pasimt koki milijona uz nieka. Pagal istatymus reiktu imt pigiau nebent pavyktu yrodyt kad 8 kart brangiau yra ekonomiskai naudinga kas butu neimanoma. Dabar viskas pavyksta tik del to kad kelios firmos pasiulo tuos pacius 8-9mil ir ta pacia MS produkcija ir kazkuri “laimi” konkursa. Tokia politika, kas nori milijono matyt jau zino ka reik daryt. Zinoma ne taip viskas lengva bet del milijono verta.

 6. bluebridge.lt puslapyje sulau net nesilankyt kruva protkrusistes vardant kad prisigrobt kuo daugiau babkiu.
  Muilina smegenis visokiom nesamonem kas is esmes tas pats per ta pati du teiginiai nesamoningi:
  kad tipo microsoft su viskuo suderinama
  ir
  kad mirosoft produkcija voka naudotis visi vos gime.

 7. @GODhack
  Tokių firmelių yra ir ne viena. Kažkuriame InfoBalt, suskaičiavau 3, manau yra dar daugiau. Esmė tame, kad tuose viešuosiuose pirkimuose, konkrečiai nurodyta iš ko ir kas perkama, tai čia jau nieko nepadarysi.

 8. Tai nesuprantu – yra “Microsoft Lietuva” ir dar krūva firmelių, kurios daro tą patį – pardavinėja jų produkciją? Neužtektų vienos firmos tam?

 9. Uztektu, bet tada butu akivaizdu, kad nera jokio konkurso ir kaip ir iseitu, kad pazeidziami istatymai. Dabar yra 3 kaip sirex sake jos “pakonkuruoja” tarpusavyje ir kokia bebutu konkurso baigtis M$ visad laimi.

  Kaip jau minejau reikia Lietuvai firmeles kuri atviro kodo programas diegtu kokias paskaiteles apie Firefox naudojima rengtu ir imtu uz ta malonuma kokia 1/10 tradicines windows kainos vistiek butu geras biznis.
  Matai ant pirstu sakant pagal istatymus jei kas nors valstybei nori parduot 10 kartu brangiau jis turi irodyt, kad tai yra 10 kartu geriau ir pasvaigimu tada jau nebeuztektu ir isvis nieko jie neirodytu. Pralaimetu M$ minionai konkursa ir tiek, tas jau vyksta kitose Europos salyse.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *