Prezidentūra + atviras kodas?

Vakar pamačiau tokį dalyką:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150389169380554&set=a.135846975553.227022.503075553

Visą dokumentą galima rasti čia:

http://www.stat.gov.lt/lt/catalog/download_release/?id=3509&download=1&doc=1716

Kad ir kaip gerbiu mūsų valdžios institucijas, bet niekaip negaliu patikėti, kad kuri nors valstybinė įstaiga Lietuvoje 100% naudoja atviro kodo programinę įrangą.

Ar nors kas tiki, kad kokia prezidentūros sekretorė sėdi prie kompiuterio su Ubuntu ir OpenOffice? Dar galima būtų patikėti, kad naudojamasi OpenOffice, atviro kodo serveriais. Bet kad parašyta, jog 100% yra visur – ir OS, ir programiniuose paketuose. Žinoma, tai būtų smagu, pagirtina ir panašiai. Bet reikia pripažinti – taip tikrai nėra.  Taigi – arba šios įstaigos meluoja, arba jos pačios nežino, kas tai yra atviro kodo programinė įranga.

Ir kas dar įdomiau, tai kad taip jau yra nuo 2008 metų! Pala… Kai Prancūzijos policija pereidinėjo prie atviro kodo įrangos, visa Europa skambėjo. O kad mūsiškė muitinė tai dar anksčiau padarė, niekas nė nepastebėjo…

Gal kas protingesnis man kas paaiškins, iš kur ir kodėl tokie skaičiai?

5 comments

 1. Iš kur toks įsitikinimas, kad Prezidentūra meluoja? Taigi 2011 metai jau ir Ubuntu su LibraOffice joks jau ne stebuklas. Laikas būtų atsibusti.
  O ir patikrinti labai nesunku – parašykit e-laišką ir pažiūrėkite kokioje OS ir pašto programoje bus parašytas atsakymas.

 2. Kad tai būtų dabar, nenustebčiau. Bet kai rašo, jog tai būta ir 2008 metais, kai apie Atvirą kodą Lietuvoje kalbėta kaip apie didelį baubą…
  Be to, kaip minėjau, netikiu, kad AKL aktyvistai to nežinotų ir neskelbtų visur, kur galima. Kažkaip nesigirdėjo apie tai niekur.

 3. Prezidentūros strateginis ėjimas turbūt rėmesi visuomenes daugumos supratimu apie “atvirą kodą”.

  Juk koks skandalas ir nepasitikėjimas visuomenėje pasklistų, kuomet visi atsakingi valdžioje dirba “slaptai”, t.y. saugiai, o čia bac ir pradėjo dirbti “atvirai”, t.y. nesaugiai.

  Galima visuomet parašyti į prezidentūrą ir pasiklausti. Tokią pilietinę teisę visi turim, ypač prieš rinkimus.

 4. Atsakymas slepiasi po žvaigždute (*):
  “* Įstaigos, kurių dalis naudojamos programinės įrangos yra atvirojo kodo.”
  Vadinasi, norint surinkti 100% nebūtina įstaigoje naudoti vien atvirojo kodo programinę įrangą, užtenka tikriausiai tik OpenOffice turėt.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *