Šeimos koncepcija

Nelabai aš seku diskusijas apie šį reikalą, bet iš nuogirdų, bei žmonos pasakojimų bandau susidaryti kažkokį vaizdą.

Taip suprantu – didžiausia problema ta, kad šeima laikomi tik oficialiai susituokę žmonės. Tie, kurie tik susimetę, tokiais nelaikomi. Bet tai pala… O kodėl tie, kurie tik kartu gyvena, ir niekur nėra nedeklaravę savo partnerystės, turėtų būti laikomi šeima? Gyvenimas kartu dar nieko nereiškia. Buvo laikas, kai aš gyvenau netgi su dviem merginom. Bet tikrai jokios šeimos nebuvo ir negalėjo būti – mes buvom tik kambariokai (gal tiksliau „bučiokai“ – gyvenom skirtinguose kambariuose).

Aš galiu pasirodyti senamadiškas, bet manau, kad jei žmonės save laiko šeima, jie tai turi kažkaip įregistruoti, tai turi nešto nors kokią atsakomybę. Nes nieko neregistravus visokių paramų iš valstybės reikalauti turi teisę ir tiesiog paprasti kambariokai. Nebūtina tuoktis bažnyčioj – užtektų poros parašų civilinės metrikacijos biure. Bet kažkaip tai turi būti oficialu.

9 comments

 1. Čia problema manau tame, kad vienas tėvas arba viena motina ir vaikas/vaikai nėra laikoma šeima.

 2. Dėl vienišų tėvų, tai, kaip supratau, didžiausias šurmulys kyla, kad valstybė neremia tokių šeimų, kadangi jų tokiomis nelaiko. Bet tai ir realių šeimų valstybė nelabai kaip teremia. O vieniši tėvai gauna atskirą paramą. Ar aš klystu?

 3. Vienas tėvas ar motina ir vaikai laikoma nepilna šeima.
  KT nusprendė, kad bet kokie 2 ar daugiau gyvių yra šeima (pvz aš su šuniu esame šeima).

 4. Na kad ir ką sakys konservatyvieji šeimos koncepcijos palaikytojai, tačiau aš su savo drauge esame ir būsime šeima – tiek dabar nesusituokę, tiek ateityje susituokę ir susilaukę vaikų. Ir niekas nuo to mūsų gyvenime realiai nepasikeis – mes dabar dirbame ir gyvename ir elgiamės kaip šeima, lygiai taip pat elgsimės, gyvensime ir dirbsime su žiedais ant pirštų 🙂

  Tad kodėl aš negaliu oficialiai mūsų pavadinti šeima jau dabar? Nepretenduoju į pašalpas ar pan. Tiesiog noriu turėti šeimos vardą. Tad galėčiau įsižeisti dėl mano santykių menkinimo visokiomis koncepcijomis, bet, aišku, man nelabai svarbu 🙂

 5. Aš, aišku, neturiu nieko prieš, kai du ar daugiau žmonių, nesusaistytų jokiais teisiniais ryšiais, vadinami šeima. Šeima, mano galva, yra šis tas daugiau, nei antspaudas kažkur – tai yra žmonės, susieti ypatingais ryšiais.
  Tačiau aš būtent kalbu apie „oficialiąją“ pusę. Nemanau, kad šeimininkas ir jo šuo (su kuriuo jis niekaip nesusirašęs) galėtų turėi teisę į tas pačias socialines garantijas, kurias gauna vyras, žmona ir jų vaikai.

 6. Na, senamadiškas ir aš.
  Kai žmonės sako „mes šeima, bet gyvenam nesusirašę“ tai suprantu, kad jie tiesiog pasiliko atsitraukimo kelius. Juk skyrybos – kiek nervų bei pinigų kainuoja 😀
  Protingesni už santuokas įregistravusius.
  Juk jei kas – šmutkes krepšin ir ate, braške 😀
  Taip kur kas geresnė šeima gaunasi – va, moteriškė blynų neiškeps – ir tiek tematė… 😀

 7. Scania, šiais laikais skyrybos yra labai paprastas ir greitas dalykas 🙂 Aš netgi sakyčiau, kad skiriantis yra daug lengviau atsiriboti nuo žmogaus – darai kažkokį veiksmą, kuris yra labai žudantis santykius. Kai padedi skyrybų parašą, manau, jau nebenori grįžti atgal. Kai skiriesi šiaip, ne raštiškai, tai padaryti būna sunkiau, bandai rasti išeitį. Na, bet čia jau krypstu į abstrakčias lankas 🙂

  Kroitus, dėl socialinių garantijų – įstatymo koncepcijos nežinau, nemačiau ką čia dabar buvo paruošę. Kaip ir sakiau, į soc. garantijas nepretenduoju ir būčiau už tai, kad jas gautų tik tie, kurie užsidėjo antspaudą oficialiai. Kitaip sakant – nori pinigėlių, eik padėk parašiuką. Tai nesunku. Taip yra logiška. Tačiau galime nukrypti į kažkada ateityje kilsiantį opų, dvi stovyklas supriešinantį klausimą “Kas turi teisę padėti parašiuką?” Manau supranti, ką turiu omenyje.

  Anksčiau, žinau, kad buvo paruošta tokia koncepcija, kur vienišai motinai/tėvui su vaiku būtų atimamos visos soc garantijos. Po to tą koncepciją kažkaip keitė, bet anyway, jau geriau leisti gauti soc. garantijas tokiems kaip aš (nesituokusiai šeimai), negu atimti iš vienišų tėvų.

 8. Aš pabūsiu prie senamadiškų 🙂 Šeima man yra susituokusi oficialiai pora ir taškas.
  Nenorit tuoktis, reiškia bijot įsipareigoti ir kaip kažkas minėjo, pasiliekat laisvą kelią šalin 🙂 Man atrodo būtent taip.
  P.S. esu vedęs metus laiko ir tuo džiaugiuosi 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *