Kodėl manęs greičiausiai nebus Piratų Partijoj…

… jei tokia įsisteigs kada nors pagaliau?

Nes, mano galva, nesu pakankamai radikalus. Kiek paskaitau diskusijas el. pašto grupėje, facebook’e, komentaruose naujienų portaluose, tai dauguma piratų vis tik laikosi tos nuomonės, kad autoriai iš tiesų yra veltėdžiai, gauna milijonus už nieko neveikimą, todėl jei nieko jiems nemokėsi, jie nenukentės, o tie, kurie nesugeba gaut milijonų, yra nieko verti.

Ir kadangi Piratų Partija skelbiasi esanti atvira ir itin demokratiška, bendrą kryptį sudaryt turi ne pavieniai asmenys, bet dauguma. O kadangi dauguma yra tokių, kaip aukščiau minėjau, kryptis daugiau mažiau aiški… Šiaip dabar, kol ten tik ~10 žmonių, yra tokių, kurie siūlo ne daryt viską nemokamai, bet ieškoti kompromisų, diskutuoti su autoriais. Aišku, atsiranda tokių kaip Originalas, siūlančių, jų galva, genialų sprendimą – tegu autoriai patys susiranda naujų būdų kaip platinti savo krybą, o prie vartotojų tegu nelenda. Ir visiškai nekreipia dėmesio, kad skirtingiems autoriams reiktų taikyti skirtingus modelius. Kas tinka pop muzikantams, nelabai tinka akademinės muzikos kompozitoriams, ir visiškai netinka rašytojams. Išvis – dar retas kuris supranta, kad kompozitorius, prodiuseris, muzikantas – skirtingi asmenys. Taip pat žmonės, siūlantys autoriams patiems ieškoti sprendimų, kažkodėl pamiršta, kad tokie sprendimai reikalauja techninių žinių, o muzikantai, rašytojai, dailininkai apie tokius dalykus nė bum bum. O programuotojai irgi autoriai, imantys už savo darbą pinigus. Taigi, jei kultūros veikėjai negaus pinigų, jie neužsakys paslaugų iš techninių sričių darbuotojų, ir užburtas ratas toliau suksis…

Taip pat, nors ir užsienio šalių piratų partijos deklaruoja, kad yra prieš monopolijas bei už atviras technologijas, kai kurie mūsų aktyvistai reikalauja „pamiršti visokius atvirus fufelius“, o svarbiausia, kad paprasti vartotojai neturėtų mokėti už nieką asmeniniam naudojimui. Dar susidaro įspūdis, kad kai kurie ten yra tam, kad savo verslui galėtų sudaryti geresnes sąlygas.

Pas mane pozicija kitokia – atviros technologijos ir kultūra yra gėris. Ir iš to autoriai gali uždirbti. Galima panaudoti tuos pačius torentų puslapius, ir jei jie gauna pelną, LATGA-A visai galėtų sudaryti su jais sutartis ir pasiimti kažkokią dalį. Žinoma, sumos turi būti proto ribose. Taip pat yra visokie transliuojantys puslapiai (Grooveshark, Spotify), kurie irgi galėtų prisidėti prie autorių pajamų, jei tik mūsų autorių gynėjai nebūtų tokie kietakakčiai. Ir šiaip – autoriai, šiltai bendraujantys su savo gerbėjais, net ir tais, kurie piratauja jų kūrinius, pelno daugiau pagarbos, nei tie, kurie tik grąsina. Tačiau išsakęs savo tokią nuomonę(ne vien aš), esu gavęs pastabų, kad ginu autorius, o tai būnant piratu yra labai blogai.

Taigi, kol kas manau, kad Piratų Partiją aš gal ir padėsiu įkurti, tačiau ar ten būsiu, jei politika bus tokia, kuri man nepatinka, tikrai abejoju…

5 comments

  1. Pilnai pritariu. Ir apskritai kol kas ten tik būrelis žmonių, kuris nebesugeba niekaip pasidalinti pareigų ir išsirinkti savų lyderių. O kai nėra jokios organizacinės struktūros kažką palaikyti sunku.

  2. Didesnė bėda tame, kad ten yra žmonės, kurie nė vienas į politiką nenori veltis, bet kažką pakeist nori…

  3. Dar pasireiškia kartais… Lyg ir trenkęs durimis išėjo, bet gal savo chebros suburt nepavyko, tai grįžo 🙂

  4. Nežinau apie tas piratų partijas daug, bet.. tai, kas dabar vyksta man nepatinka: DRM’ai, idijotiškį mokesčiai už kiekvieną laikmeną, abejingumas mažoms rinkoms (vis dar mp3 iš amazon pirkti negaliu). Jei teko kada mestelt akį koks “didelis” pasirinkimas yra ubuntu-music-store..

    Vien dėl leidėjų (tarpininkų) sustabarėjusio požiūrio, bei žinoma visuomenės abejingumo. Abejoju, kad gali keistis pagr. torrentų naudojimosi paskirtis.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *