Katyčių maišto atgarsiai

Aš, kaip visada, pavėluotai – darbas, darbas, darbas… Bet tema tokia, kur norisi pasisakyt.

Kodėl parašiau „katyčių maišto“? Nes „pussy“ reiškia ne vien tik atitinkamą moters kūno vietą (o aš padorus žmogus ir visokių nepadorių organų minėti nenoriu 😀 ) Kas dar nesuprato – aš čia šiek tiek apie „Pussy Riot“ skandalą…

Prisipažinsiu – per daug nesidomėjau bei nesigilinau į situaciją. Tačiau esmė, kaip suprantu, yra tokia, kad panos pankės cerkvėj mišių metu surengė „pasirodymą“ su daina prieš Putiną. Ir tai nebuvo jų pirmas pasirodymas – dar kažką yra padariusios prie Kremliaus, jei neklystu. Kelios jų buvo sugautos, nuteistos ir pasodintos porai metų.

Ne tiek yra svarbus pats įvykis, kiek visuomenės reakcija į jį. Rusijos žvaigždės ir valdžios atstovai smerkia šį poelgį, beveik visi vakarai giria. Tik man kažkai patrodo, ne ten žmonės žiūri…

Kas piktinasi „Pussy Riot“ elgesiu, teigia, kad jos įžeidė tikinčiuosius, ir tai yra labai blogai. Palaikytojai irgi teigia, kad tikintieji buvo įžeisti, tačiau tai yra gerai. Ir po pasaulį nuvilnijo visokių veiksmų, niekinančių krikščionybės ženklus: kryžių pjaustymas, vandalizmo aktai bažnyčiose, ir panašiai… Štai čia, manau, daugelis visiškai klaidingai suprato „Pussy Riot“ žinutę. Nemanau, kad jų aktas buvo taikytas prieš pačią krikščionybę – teisme jos atsiprašė tikinčiųjų. Jos protestavo prieš tai, kad stačiatikių Bažnyčia Rusijoje, o tiksliau jos vadovas, dirba ranka rankon su žmogaus ir minties laisves varžančiu Putino režimu. Spėju, tai turėjo būti žinutė tikintiesiems, kad ne tiek jų tikėjimas, kiek vadovybė yra netikusi.

Teismo nuosprendis kažkaip visai ne į temą – 2 metai už „tikinčiųjų įžeidimą“. Šalyje, kuri beveik visą praeitą amžių diegė ateizmą, dabar ginami tikintieji? Baikit juokus! Čia jau akivaizdu, kad yra akivaizdus politinis susidorojimas. Manau, vakarų žymūs asmenys tai supranta. Ir palaikė pankes būtent dėl to, kad kalba eina apie žodžio laisvę, o ne apie krikščionybės niekinimą.

Pažįstamas rusas pasakojo, kad po prezidento rinkimų buvo pavojinga rodytis gatvėse, nes jei policijai pasirodys, kad esi panašus į opozicijos palaikytoją, tave tiesiog suims ir išveš. Šiaip tai kartais stebiuosi Rusijos valdininkų pareiškimais. Kažkada pateikė savo nuomonę apie žmogaus teises ir kitus dalykus. Tai praktiškai visoms šalims kliuvo už [mogaus teisių nepaisymus. Keista tai girdėti iš valstybės, kuri pagal žmogaus teises lygiuojasi į Kiniją ar Š. Korėją. Taip pat „pribaltai“ neretai kaltinami nacizmu, fašizmu, rasizmu ir kitais dalykais. Tuo tarpu pas juos pačius gėjai atvirai vadinami pyderais, juodaodžiai – beždžionėmis. Ir, kaip suprantu, tai nieko tokio.

Taigi, apibendrindamas noriu dar kartą pasakyti, kad manau, jog „Pussy Riot“ pasirodymas cerkvėje buvo prieš Putiną ir jo režimą. O kodėl dabar jų palaikytojai pjausto kryžius bei išsidirbinėja bažnyčiose? Man didelis klausimas.

P.S. Dar dėl „Femen“. Ar man vienam atrodo, kad joms tiesiog knieti savo papus parodyt? Yra proga, ar nėra – vis jos visur lenda su savo kažkokiais šūkiais, ir, kas svarbiausia, plikais papais…

1 comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *