Apie Piratų partiją

Kaip jau kažkada anksčiau rašiau, kad prisijungiau prie Piratų partijos iniciatyvos. Tik kažkaip paskutiniu metu ten per daug ramu buvo. Galiausiai ne per daug seniai pagaliau buvo nuspręsta, kad reikia daryt pirmąjį oficialų susitikimą, per kurį būtų bent jau maždaug nubrėžtos veiklos gairės, kažkiek rimčiau aptarta programa bei tikslai. O ir susipažint nepakenktų. Pagalvojau “pagaliau”…

Ir štai šią savaitę, per vieną televiziją buvo parodytas trumpas reportažas apie tą pačią partiją. Žinoma, nieko gero ten neparodė, sulygino su “Tautos prisikėlimo partija” ir šiaip nedaug ką galima buvo suprast. Mano manymu, tas reportažas padarė meškos paslaugą. Po reportažo į partiją (tiksliau jos puslapį) pradėjo masiškai registruotis žmonės. Per 2 dienas atsirado tiek narių, kiek nebuvo susirinkę per 2 mėnesius nuo iniciatyvos starto. Iš vienos pusės – džiugu, kai reklama padaryta, žmonės domisi. Iš kitos gi… Tas reportažas iš tiesų buvo parodytas per anksti. Mes dar neturime jokios konkrečios programos bei konkrečių tikslų. Todėl nemaža dalis yra akivaizdžiai tokių, kurie jungiasi tik tam, jog tikisi, kad šita partija padarys taip, kad galima bus viską nemokamai siųstis, o už tai jiems nieko nebus.

Atsiranda nemažai tokių, kurie nori tik pažiūrėt “kas čia per velnias”. Ir jau kažkodėl tikisi, kad čia bus rimta žmonių grupė, su aiškiais tikslais ir pan. Palaukit! Mes dar net oficialiai neįsikūrėme! Sklando tik padrikos idėjos, o jas dar reikia susisteminti. Ir gali būti, kad tos idėjos patiks ne daugeliui. Nors, jei didžioji dauguma bus tokių, kurie “žino kaip reikia šalį valdyt”, tai ši iniciatyva rizikuoja tapti eiline populistine partija.

Įdomiausias vieno žmogaus kaltinimas buvo tai, kad mes naudojamės Internetu ir juo toliau naudosimės savo tikslams pasiekti. Em… Mes lyg ir kompiuteriniai piratai, o ne kokie Somalio… Naudotis technologijomis mes mokame, mėgstame ir žinome, kaip iš to išpešti naudą.

Asmeniškai mano vizija šiai partijai būtų tokia, kad ne kalbomis mes reputaciją pelnytume, bet darbais.

Kad ir kaip skambėtų pavadinimas, autorių teises reikia saugot. Būtent autorių, o ne įrašų kompanijų. Ne viskas turi būt nemokama – tiesiog reikia sudaryt sąlygas norėt mokėt už kai kuriuos dalykus. Jei autoriai negaus jokio atlygio už savo kūrybą, tai ar jie norės kurti?

Ir dar daugiau norisi pridėt prie tos dar nesukurtos partijos programos. Jei kas nors mane ten klausys, tai gal ir pavyks, bet kažkodėl pradedu abejot, kad aš ten išvis gausiu šansą prasižiot…

9 comments

  1. Nepergyvenk,gausi..o jei gerai šnekės ir į pirmines gretas paskirs, ar atstovu tavo mieste tapsi….

  2. ir kokius dalykus tavo nuomone reiktu apmokestint?
    nete ir as padaznaj piratoju..bet mokeciau tik uz kokybiskus filmus.

  3. Grito eziuko spanelis ta partija. Kai paziurejus kas forume yra tai juokas ima.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *