Ką aš galvoju apie ateivius

Jau kažkada minėjau, kad atėjus laikui parašysiu apie ateivius, ir ką aš apie juos manau. Minčių jau kažkiek sukaupiau, tai išdėstysiu, kiek tai pavyks.

Pirmiausia. Aš tikrai tikiu, kad egzistuoja gyvybė kitose planetose. Visatoje yra milijonai galaktikų, kuriose yra milijardai žvaigždžių. Nemaža dalis iš jų turi planetų sistemas. Netikiu, kad kai kuriose iš tų planetų nėra gyvybės.

Kokia ta gyvybė – jau kitas klausimas. Gal jie panašūs į mus, gal visiškai kitokie – juk jei planetoje sąlygos kitokios, tai ir organizmai prisitaiko kitaip. Ir išvis – kodėl galvojama, kad sąlygos gyvybei susidaryti yra būtent tokios, kokios yra žemėje. Mūsų supratimas labai siauras. Juk gali būti, kad yra kitokia gyvybė, kuriai nereikia vandens ar deguonies. Gal kažkur egzistuoja būtybės iš energijos, ar kokioje planetoje pilna mąstančių akmenų…

Kitas dalykas – koks tos gyvybės išsivystymo lygis? Nebūtinai gi jie turi būti išsivystę žymiai labiau nei mes. Gal kažkur dar tik su lazdom mušasi. O gal yra ir labiau pažengusių rūšių. Arba tokio paties lygio, kaip ir mes.

Taip pat juk įmanoma, kad pas ką nors buvo pasirinktas kitas vystymosi kelias. Žmonės žemėje pasirinko naikinti aplinką, žudyti saviškius. Galbūt kažkur buvo pasirinkta darna su gamta. Tokiu būdu mokslo vystymasis turėjo pasukt visai kita linkme, nei pas mus. Ir neaišku, ar dėl to kelionės į kosmosą prasidėjo greičiau, ar gal visai neprasidėjo.

Tarkime, kad kažkur išsivystė rūšis, pažengusi už mus daug toliau. Ir jie jau vykdo tolimas keliones į kosmosą. Kodėl galvojama, kad jie būtinai atvyks į žemę? Ko jiems čia? Pažiūrėt į atsilikusius padarus? Atlikinėt bandymus? Manau, kad jie turi ir įdomesnių dalykų, ką nuveikt. Populiari idėja filmuose – ateiviai nori užkariaut žemę, nes patys nebeturi kur gyvent. Na, jei jie pasirinko darnos su gamta būdą, jiems tikrai to nereikia. Kitas kraštutinumas – ateiviai nori padėt tokiai atsilikusiai rūšiai ir suteikt jiems savo žinias. Žmonėms? Nerizikuočiau to daryt. Gavę per gerą techniką, žmonės greitai vieni kitus sunaikintų. Juk minėjau – toks jau žmonių pasirinktas vystymosi kelias. Taigi – geriausiu atveju, ką čia atvykę ateiviai darytų, tiesiog tyliai stebėtų mus, kaip mes kokį skruzdėlyną. Ir čia išvis – tuo atveju, jei jie pas mus atvyktų. Juk pirma – iki čia labai toli keliaut, o antra – gal jiems atrodo neįmanoma gyvybė tokioje planetoje, kaip mūsų. Mums juk irgi atrodo neįmanoma, kad kitokiose planetose, nei mūsiškė, galėtų kas nors gyventi.

Dažnas ateiviams priskiriamas bruožas – telepatija, ar kitos galios. Na, jau ir žemėje kuriami prietaisai, galintys skaityti bei perduoti žmogaus mintis. Taigi, patys tuoj bendrausim telepatiškai, todėl tai nieko labai stulbinančio. Dėl kitų galių – irgi technika padeda. Taip pat kai ką gali įtakoti tai, kad žemėje kitokios sąlygos, ir organizmai kitaip prisitaiko. Tarkim, čia gravitacija mažesnė nei jų gimtojoje planetoje, tai tokiu atveju jie gali ir “skraidyt” – aukštai šokinėt. Juk dėl ko bėgikai iš Afrikos kalnų tokie ištvermingi? Jie žemumose gauna kitokias sąlygas – žymiai daugiau deguonies.

Bet čia kalba eina apie ateivius iš kitų planetų. Kaip ir minėjau – maža tikimybė, kad jie mus aplankys. Tačiau esu girdėjęs kitą teoriją…

Yra žmonių, teigiančių, kad ateiviai atkeliauja ne iš kitų planetų, bet iš paralelinių pasaulių. Šita teorija man netgi įdomesnė. Tokiu atveju būtų suprantama, kodėl ateiviai panašūs į žmones – tai tie patys žmonės, tik vystėsi kitame lygmenyje. Galbūt mūsų ir jų pasauliai atsiskyrė kažkada labai seniai, ir jie pasirinko kitokį vystymosi kelią, kuris jau dabar leido pasiekti labai aukštą technologinį lygį.

Anot kai kurių šaltinių, senovėje buvo tokių civilizacijų, kurios išsivystymu pralenkė dabartinę. Tačiau dabar apie jas žinoma tik iš legendų ir mitų. Pavyzdžiui, jei neklystu, Indijos legendose yra aprašyti tokie įvykiai, kad panašu į aukštų technologijų karą. Kai kurie “dievų” naudoti ginklai savo veikimu primena atominę bombą. Na, dar kai kur randamos tokios iškasenos, kurių jokios dabartinės istorijos teorijos nepaaiškina.

Visai gali būti, kad jei egzistavo tokios civilizacijos, jos, pasiekę atitinkamą lygį, dėl kažkokių priežasčių išsikėlė gyventi į kitą lygmenį, pasiimdami beveik visus savo egzistavimo įrodymus. O dabar kartas nuo karto atvyksta pažiūrėti, kaip gyvena tie, kuriuos jie paliko dar beveik beždžionėmis…

Anksčiau jie pasirodydavo dažniau mums. Iš ten ir atsirado legendos apie visokius mistinius gyvius. Dabar rečiau. Tam gali būti kelios priežastys. Gal anksčiau jie buvo ne tokie atsargūs, ar technologija neleido visiškai pasislėpti. Arba dabar jei juos kas pastebi, tai gali sužinot visas pasaulis. Nemanau, kad jiems, kaip stebėtojams, yra noro afišuotis.

Taigi, ką aš šiandien norėjau pasakyt… Galvoti, kad gyvybės nėra kitose planetose, per daug arogantiška. O kad ta gyvybė atskristų mūsų aplankyt – per daug optimistiška. Didesnė tikimybė, kad turime brolių kažkur šalia, bet “anapus”…

5 comments

  1. Kartais pagalvoju, kad gyvybė gali egzistuoti tokia forma, kokia mes jos nesuvoktume, net ir susidūrę. Juk mes pasikliauname tik savo penkiais, na gerai, šešiais pojūčiais, o dar tiek daug yra neaprėpiama…

  2. kiekvienam rupi tik jis pats ir aplinka 100m atstumu..kad nekiltu nereikalingu problemu.Deja.visi esam savanaudziai..
    jei atskrystu kazkas tai net is sito”ivykio” bandytu ispest naudos..
    Gal patapau ziauri pesimiste ir savanaude,bet zinau viena..kol pats savim nepasirupunsi nieks nepasirupins..
    Man netgi lengviau tiket Dievu nej ateiviais..tjurbut Jo zmogiskas “pavidalas” mane daugiau ramina nej “zmogiukaj” superkostiumais”ir pan..

  3. Newmanas (kopiuterio vienas pagrindiniu kureju) iskele ideja, kad ateiviai tikriausiai bijotu zmoniu vistimosi ir karines galios augimo tempu todel megintu mus sunaikint kol nevelu.

  4. Įdomūs pamąstymai 🙂 aš taip pat kitas gyvybės rūšis įsivaizduoju labai panašiai. Taip pat gali būti, kad viena gyvybės rūšis gali kurti kitą gyvybės formą kitoje planetoje, tarsi tai būtų koks “mokslinis bandymas”.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *