Jei OS būtų Oro linijos

Tekstas nėra originalus, tiesiog išverčiau rastą tekstą. Kadangi kažkur vėl prasidėjo karas “Win vs. Linux”, tai aš į tai reaguoju vėlgi – su humoru 🙂

Įsivaizduokime, kad operacinės sitemos tapo oro linijomis. Kaip tai atrodytų:

UNIX Airways
Kiekvienas į oro uostą atsineša po lėktuvo dalį. Visi pradeda bėgti, ir eigoje surinkinėti lėktuvą, nuolat diskutuodami, kokį lėktuvą jie konstruoja.

Air DOS Visi stumia lėktuvą, kol jis pakyla, tada visi sušoka į vidų ir sklendžia, kol atsitrenkia į žemę. Tada vėl stumia, sušoka, krenta, ir taip toliau…

Mac Airlines
Visas personalas atrodo vienodai. Kiekvieną kartą, kai norite ko nors paklausti, jum maloniai pasako, kad jums nereikia nieko žinoti, jūs nenorite nieko žinoti, viskas bus už jus padaryta, tad grįžkite į savo vietą.

Windows Air

Oro uosto terminalas gražus ir spalvotas, su draugišku ekipažu, lengvu bagažo tikrinimu ir įsėdimu. Pakylate gražiai ir lengvai, bet maždaug po 10 minučių ore lėktuvas sprogsta be jokio įspėjimo.

Windows NT Air

Lygiai tas pats kaip ir Windows Air, bet daugiau kainuoja, naudoja didesnius lėktuvus, ir kai sprogsta, susprogdina ir visus lėktuvus 60 km spinduliu.

Windows XP Air

Oro uostas pasirašęs kontraktą naudoti tik XP Air lėktuvus. Visi orlaiviai vienodi, ryškiai nudažyti ir tris kartus didesni, nei reikia. Visi ženklai dideli, ir rodo į tą pačią vietą. Kur eitum, atsiras naiškus tipas, kuris lieps sekti paskui jį. Jūsų bagažas ir drabužiai paimami, ir duodami XP Air drabužiai ir lagaminas, kurie tokie pat kaip ir kitų keleivių, nes tai numatyta bilieto kainoje. Kol nepasirašote kontrakto, lėktuvas nekyla. Lėktuvo pramogos žada rodyti vieną ir tą patį Mickey Mouse filmuką. Prieš gaudamas gėimo ar maisto, privalote paskambinti savo kelionių agentui. Skrydžio metu jus nuolat apieško. Jei einate į tualetą du ar daugiau kartų, iš jūsų pareikalauja pirkti naują bilietą. Nesvarbu, kur užsisakėte skrydį, jis vis vien baigsis sudužimu Kanadoje.

OSX Air:

Prieinate prie balto terminalo, kuriame matote tik moterį, sėdinčią kampe prie balto stalo. Prieinate pasiimti bilieto. Ji nusišypso ir pasako “Sveiki atvykę į OS X Air, leiskite jus nufotografuoti”, ir kamerą sienoje, kurios anksčiau nepastebėjote, jus nufotografuoja. “Ačiū, štai jūsų bilietas” ir gaunate minimalistinį bielietą, ant kurio yra jūsų nuotrauka ir visa informacija apie jus. Atsidaro durys dešinėje, ir jūs įeinate pro jas. Patenkate į didelę baltą patalpą, su viena sėdima vieta viduryje. Atsisėdate, klausote muzikos, kol baigiasi skrydis. Taip ir nepamatote nė vieno kito keleivio. Nusileidžiate, išlipate ir pagalvojate “geras, buvo visai neblogai, bet jaučiu, kad kažko trūksta”.

Windows Vista Airlines:

Patenkate į gerai atrodantį terminalą, su didžiausiais lėktuvais, kokius tik esate matę. Kas 10 žingsnių pasirodo apsaugos darbuotojas ir klausia, ar tikrai norite eiti toliau link lėktuvo, ar gal apsigalvojote. Nežinodami, ar apsigalvojimas ką nors gero duos, vistiek einate toliau paklausti, kodėl lėktuvai tokie dideli. Kai apsauginiui atsakote, kad tikrai norite klausti, kelionių agentas atsako, kad lėktuvai didesni dėl to, kad keleiviai taip jaučiasi geriau, bet lėktuvai skrenda dvigubai lėčiau. Ir tai yra dar geriau.

Lėktuve kiekvienas keleivis asmeniškai paklausiamas, ar tikrai nori skristi. Po to įgulos kapitonas paklausia to paties bendrai, nes tokia firmos politika. Po tiek klausinėjimų, jums į veidą trenkia kažkoks neaiškus tipas, klausdamas “Ar tikrai nori, kad trenkčiau tau į veida? Leisti ar Atšaukti” Instinktyviai atsakai “Leisti”.

Pakilus, pilotai supranta, kad nusileidimo važiuoklė nebuvo atnaujinta, kad galėtų dirbti su nauju lėktuvu. Todėl ji nuolat užstrigusi. Dėl to lėktuvas skrenda dar lėčiau, bet pilotai prie to pripratę, ir skrenda toliau, su viltimi, kad gamintojai greit atnaujins važiuoklę.

Atvykstate į tikslą gailėdamasis, kad nesinaudojot XP oro linijomis, vietoj šito naujo daikto. Geras draugas, išgirdęs visa tai, užsimena kad Linux Air daug geresnė alternatyva.

Linux Air

Nepatenkinti visų OS oro linijų darbuotojai nusprendė įkurti savo oro linijų kompaniją. Patys konstruoja lėktuvus, bilietų terminalus bei nusileidimo takus. Jie ima nedidelį mokestį už bilieto atspausdinimą, bet yra galimybė bilietą parsisiųsti ir atsispausdinti pačiam.

Įlipęs į lėktuvą, gaunate kėdę, keletą varžtų, atsuktuvą ir atspausdintą seat-HOWTO.html. Surinkta kėdė yra labai patogi. Lėktuvas pakyla ir atvyksta į vietą laiku be jokių problemų, o maistas lėktuve tiesiog nuostabus. Kai papasakoji kitų oro linijų klientams, kokį gerą skrydį turėjai, vienintelis jų atsakymas būna “KĄ tu turėjai padaryt sy kėde?”

3 comments

  1. Pamenu, kažkada Jaro man sakė, kad linux kernelis niekados nepakimga. Jei pakimba, tai tik grafinė aplinka.

    Po mėnesio padirbėjus paaiškėjo, kad vis gi ir Ubuntu naudojant reset mygtukas kartais yra privalomas.

    Dar iš keletos bėdų buvo tai, kad pats ubuntu labai stabdė (tame pačiame kompe xp exploreris veikė puikiai, o nautilus veikė kaip ant 5fps režimo).

    Faktai kalba už save, bet tikrai tikiu, kad laikai pasikeis. Turiu pastebėti, kad tas kompas buvo apysenis, tad gal dar ne visa hardwarinė įranga buvo palaikoma tinakamai

  2. Čia jau kaip kam papuola, kaip matau… Vieniem tas pats ubuntu nuo pat pradžių sukasi kaip bitė, skirtingai nei win, kitiem atvirkščiai…
    O šituo įrašu aš nenorėjau nei specialiai išpeikt windows ar pagirt linux – tiesiog pasirodė linksmas įrašas 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *