Firefox? O gal Swiftfox!

Kai kas sako, kad nežino geresnės naršyklės už Firefox. Yra tame tiesos. Daugybė įskiepių padaro savo. Nors aš pats dabar daugiau naudoju Google Chrome. Kai pagaliau atsirado versija Linux ir dar su įskiepių palaikymu, šita naršyklė man tapo patrauklesnė. Bet vistek tai dar yra beta – ne viskas veikai taip, kaip norisi. Taigi – Firefox vistiek yra vienas geriausių pasirinkimų. Na, beveik…

Visiem žinoma, kad ugninė lapė turi bėdą – labai “valgo” atmintį, šiek tiek pristabdo pasileisdamas ir užkraudamas puslapius. Tačiau aš neseniai radau Swiftfox.

Kas tas Swiftfox? Iš esmės tai yra tas pats FF, tik sukompiliuotas su kitomis opcijomis. Ko dėka ši lapė užsikrauna šiek tiek greičiau, truputį greičiau atvaizduoja puslapius ir sunaudoja mažiau RAM’o. Smulkmenos, bet malonu 🙂

Koks gi ten optimizavimas panaudotas? Kiek radau aprašymų, tai pagrindiniai skirtumai nuo Firefox yra:

Sukompiliuota panaudojant kuo didesnį optimizavimą, o ne failų dydžio sumažinimą. To pasekmė – naršyklė užima daugiau vietos diske.

Yra atskiros versijos AMD 64 bitų procesoriams, senesniems AMD, Intel Prescot šeimai ir dar atskirai senesniems Intel procesoriams.

Panaudotos konkrečių procesorių galimybės. Pavyzdžiui AMD skirtose versijose panaudotos 3DNow! instrukcijos.

Swiftfox sukompiliuotas su naujesne GCC kompiliatoriaus versija, kuris suteikia didesnes saugumo galimybes.

Neįtrauktas Pango, kuris skirtas geresniam Unikodinių šriftų palaikymui. Taigi, nors unikodiniai šriftai ir palaikomi, kai kurių “navarotų”, kuriuos suteikia Pango, nėra.

Ir dar keletas kitų smulkių optimizavimų…

Dar kuo Swiftfox skiriasi nuo Firefox, tai tuo, jog nors kodas ir yra atviras (tai juk tas pats FF kodas), bet sukompiliuotos versijos nėra laisvos. Jas legaliai galim parsisiųsti tik iš oficialaus puslapio. Todėl šio dalyko nėra saugyklose.

Jei norisi visiškai atviro panašaus dalyko, tai yra Swiftweasel. Bet to dalyko aš dar nebandžiau.

Taigi – jei kas naudoja Linux, tai vietoj Firefox patarčiau išmėgint Swiftfox (arba Swiftweasel). Naršymas toks pat, visi įskiepiai veikia, o veikia šiek tiek greičiau…

8 comments

 1. Swiftfox išties pasikrauna ir veikia greičiau nei Firefox, tačiau pastebėjau, kad ji lūžta daugiau nei Firefox. Taip, kad už greitį gali tekt sumokėt stabilumu. Turbūt tai priklauso nuo naudojamų įskiepių.

 2. Ko gero. Būna gi ir FF užlūžta dėl kokio nors kreivai padaryto įskiepio. O kadangi Swiftfox dar ir šiek tiek apkarpyta, tai visai tikėtina, kad koks nors įskiepis neranda kažko ir užlaužia visą naršyklę. Na, aš taip spėju…

 3. Kai bandžiau, man buvo kažką pridirbus su įskiepiais, kai kurie tiesiog dingo.
  Teko siųstis senesnę Firefox versiją, pasileist, kad pertikrintų įskiepių suderinamumą, tada vėl buvo tvarkoj.

  Žodžiu, išskrido swiftfoxas tą pačią dieną iš mano kompiuterio.

 4. O man, kiek naudojau, jokių specifinių bėdų taip ir neišlindo. Gal turi įtakos tai, kad pas mane tų įskiepių – ne per daugiausiai. Orų prognozė, stumbleupon, adblock.

 5. Kad tie įskiepiai tik daugiau gadina negu padeda. Tiek greičio tiek stabilumo, tiek saugumo atžvilgiu. Mano nuomone geriausia naudot Chrome defaultinę naujausią versiją.

 6. Ai as tai ant Gentoo turiu savo susikompiliuota FF (ant Gentoo visas programas paprastai pats kompiliuoji sau tas padidina sparta kompo kartais virs dvigubai) su tokiom opcijom kokiu norejau ir tas kolkas atrodo geriausia. Nors dairaus po naujoves turiu uzbl.
  Kas sakot stringa matyt nesutampa kompiliavimo opcijos su cpu galimybem /proc/cpuinfo galima tiksliai pazet ka jusu cpu gali ir is custom kompiliavimo bus daug naudos tik jei tai sutaps su opcijomis.

 7. Gal dar turi įtakos tai, kad aš beveik švariai susidėjau – dar nebuvo per daug papildomų plugin’ų. Na, bet faktas yra tas, kad pas mane šita naršyklė elgiasi geriau nei paprastas ff

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *