Vis tik Microsoft man patinka

Spėju, už tokią frazę linuxistai ir kiti atviro kodo fanai mane pasmerks amžinoms pragaro kančioms dar net gyvam būnant. Ramiai! Paaiškinsiu, kodėl man kažkuo patinka dėdės Bilo įmonė.

Nors kai kas gali ir nesutikt, tačiau jei ne Windows, tai kažin, ar iki dabar būtų taip išpopuliarėję asmeniniai kompiuteriai. Žinoma, prieš juos jau buvo MacOS su patogesne grafine sąsaja. Bet Apple produkcija tuo metu buvo itin brangi, o pati OS priklausė nuo techninės įrangos. Tačiau į IBM architektūrą galima buvo diegti bet ką. Štai čia ir tiko DOS bei paskui Windows. Šis derinys vistiek buvo pigesnis nei pirkt Macintosh’ą. Ir tada prasidėjo pakankamai agresyvi firmos politika kišant visur savo langus. Ir jiems pavyko – beveik 100% pasaulio namų kompiuterių turi Windows. Tokiam marketingui galima tik paplot.

Ir buvo laikas, kai visi kalbėjo, koks Microsoft blogas, o kitos firmos daro gerai. Juk net galima teigt, kad ir Atviro Kodo bendruomenė išsiplėtė su mintimi “mes prieš M$”. Tačiau dabar, bent jau mano akyse, ši kompanija pradėjo po truputį reabilituotis. Kodėl? Gal todėl, kad kiti šios rinko žaidėjai pradėjo darytis agresyvesni, o patys MS atrodo atlaidesni, palyginus su jais.

Kuo gi tie kiti darosi blogesni? Pavyzdžiui Apple. Atviro kodo šalininkai anksčiau lyg ir neturėjo nieko prieš šią kompaniją. Juk naujoji MacOS naudojo FreeBSD elementus (bent jau toks gandas buvo). Tačiau tai, kas vyksta dabar, man labiau panašu į didelės arogancijos demonstravimą. Maždaug: mes su jūsų įrenginiais galėsim daryt ką norėsim; mes gaminam ką norim – jūs vistiek pirksit kaip išprotėję, nors to jums greičiausiai visai nereikia; ką ir kaip daryt – nurodysim mes, o ne jūsų norai bei galimybės; mums nepatinka kažkokia firma, todėl jos produktų mes šalinsim iš saviškių… Mačiau parašytą argumentą, kodėl Apple nenori palaikyt Adobe produktų. Pasirodo, vienas pagrindinių argumentų – flash technologija nėra atvira. Sakytum, jie patys labai atviri… Juo labiau, kad net patentuoja savo vartotojo sąsajos elementus.

Google, atrodo, tokia teisinga firma, net šūkį turi “don’t be evil”. Bet vistiek jos elgesy jaučiasi šis tas arogantiško. Daugelis dar atsimena įvykį su “Buzz”. Taip pat krūvos idėjų, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bus “uber awesome”, bet galiausiai lieka kažkur pakeliui… Taip pat jaučiama Google tendencija – perimt idėjas iš kitų ir pateikt kaip savo. Na, bet bent jau oficialiai teigia, kad remia atvirą kodą. Juk ir ChromeOS bei Android kuriami Linux pagrindu.

O ką tuo metu daro Microsoft? Taiso savo bug’us, leidžia naujus produktus, džiaugiasi, kokie jie populiarūs. Kartais bando suvaldyt piratines savo produktų versijas (gal nelabai sėkmingai), bet juk visi kažką dėl to daro. Kas man keisčiausia, tai kad pati korporacija dalyvauja kuriant konkurentų produktus. Jie remia Apache fondą, pateikia savo tvarkykles Linux’ui, teikia specifikacijas apie .NET Mono projektui. Ir netgi nutilo apie ketinimus paduot Linux kūrėjus į teismą dėl patentų. Taip pat bando kurt naujus dalykus, kuriuos paskui perima kiti 🙂 Savaime aišku, jie irgi iš kitų “pasiskolina” idėjų…

Aišku, aš jokiu būdu nesakau, kad Microsoft pasidarė labai gera ir garbintina. Vis tik dar daro reklamines kampanijas iš serijos “Windows turi viską, kitos OS – nieko”. Tiesiog mano akimis žiūrint, ji tapo nebe tokia, kurios reikia labiausiai nekęst. Aišku, niekada ir nesakiau, kad nekenčiu Windows ar panašiai. Pats Ubuntu naudoju dėl labai paprastos priežasties – ji labiau atitinka mano poreikius. Ypač finansinius, kadangi noriu turėt legalų daiktą. O be to – pats neseniai įsigijau Xbox – irgi MS produktas, bet nežadu aš ten diegt jokio Linux ar kaip kitaip išsidirbinėt 🙂

Manau, kad tikriems “freetard’ams” (asmenims, visur ir visada propaguojantiems TIK tai, kas turi GPL licenciją) reiktų šiek tiek apsiraminti su Microsoft nekentimu – yra dabar kitų veiksnių, trukdančių plėstis atviram kodui. Ir kartais vienas tu veiksnių – patys skleidėjai, persistengiantys ir atbaidantys paprastus žmones…

35 comments

 1. Keistas tavo mastymas. Kai šitiek laiko visokiais būdais gyvenimą sunkino netgi savo klientams, kad tik papildomą dolerį išpešt, buvo blogi. Vėliau numetė kasnį vieną kitą konkurentams ir akimirksniu pasidarė geri. Man rodos kad jie suvokė, kad konkurentai nebe tokie silpni ir finansiškai naudingiau bendradarbiauti.
  Tokie dalykai taip greit nesikeičia. Anksti kažką teigti. Reik palaukt bent 5 metus, tada bus galima daryti kažkokias išvadas. Bet mano akim jie visdar žaidžia tuos pačius žaidimus.

 2. hmmm daug čia priskaldei, bet daug ir netiesos. PC platforma išpopuliarėjo tikrai ne dėl windows, populiariausia ji jau buvo DOS laikais. Ir jos poluliarumą lėmė ne koks nors M$, o IBM sprendimas atverti IBM-PC platformą po tokio IBM žingsnio iš karto pasipylė jos klonai. Vat iš čia ir kilo ms-dos, paskui ir windows populiarumas, o pažangiausia tuo metu operacinė sistema “OS2” buvo diegiama, tik į orginalius IBM-PC, o tie irgi nebuvo labai jau pigus. Dėl flash. SWF – atviras protokolas, kitaip nei MS-.NET. Be to yra nevienas trečios šalies SWF grotuvas, o keletas yra net atviro kodo. Taipogi Adobe nekimba dėl patentų 😉 ir savo jėgomis išleidžia flash-grotuvo versijas ir nepopuliarioms platformoms pvz. solaris. O M$ “atvirumo” ir produktų kainų politiką aiškiai įtakoja stiprėjusi konkurencija iš kitų didelių kompanijų, kai dabar tokiom kompanijom atsirado pigus, garantuotas ir neblogas užnugaris – linux ir kitos atviros technologijos. Dėl Xbox tikrai galima tik pritarti ir pareikšti, kad tai vienas geriausių M$ produktu. Ir windows visai geras produktas, bet man asmeniškai kažkaip labiau limpa linux, man atrodo linux paprastesni ir juos lengviau perprasti.

 3. Na, bet vistiek reikia pripažinti, kad ne DOS laikais beveik kiekvienas įsigijo ir pradėjo naudot kompiuterį. Juk kai išėjo Windows95, juos pirko net tie, kas neturėjo kompiuterių. Beje – Adobe aš minėjau kontekste ne su M$, bet su Apple. Ir dar – čia kaip ir visada – mano asmeninė nuomonė, kurios nereiktų priimt kaip už gryną tiesą. Tiesiog aš pritariu Linus Torvalds minčiai, kad Microsoft nekentimas – tai liga. Reikia įžvelgt ir teigiamus Bilo veiksmus.

 4. >O be to – pats neseniai įsigijau Xbox – irgi MS produktas, bet nežadu aš ten diegt jokio Linux
  🙂 manai microsoftui rupi ka tu su tuo Xbox veiksi ji nusipirkes? Gali ant CPU arbata sildyt jiem dzin svarbu pinigus sumokejai.

 5. >Ir tada prasidėjo pakankamai agresyvi firmos politika kišant visur savo langus. Ir jiems pavyko – beveik 100% pasaulio namų kompiuterių turi Windows. Tokiam marketingui galima tik paplot.

  Jei Lietuvos telekomas nebutu palaikes skambinimu ar skambuciu priemimu is mobiliu tinklu ju merketingui ir monopolijai tu matyt irgi paplotum. Ir aiskintum koks blogis ir kokie brangus tie mobiliakai, bet turi viena plyta pagaminta kazkokios atsilikeliskos telikus gaminancios firmos nokia, nes telekomas ju gamintoju dar nepadave i teisma del patentu, o jei kartais paduos tai ismesi.

 6. Telekomo monopolis Lietuvoje, tarp kitko, buvo įstatymiškai įteisintas. Microsoft patys jį pasidarė, o kaip – nebe mano reikalas.
  Kaip tai nerūpi, kas daroma su xbox? Taigi visus, kas juos nulaužia, kad galima būtų žaist ne originalius žaidimus, iškart atjungia nuo pasaulio.
  Beje, GODhack – nebūk visada toks piktas “freetard’as”. Free Software Foundation irgi kartais elgiasi neprotingai. Jie, pavyzdžiui, neproteguoja Ubuntu, nes ten ĮMANOMA įsidiegt ne laisvą PĮ. Ar ne per daug jau nusivažiuota?

 7. Aš nemėgstu kraštutinumų – ar tai būtų „freetardai“, ar apple „fanbojai“, ar ms fanai (ar tokių yra?). FSF padarė ir vis dar daro daug gero atviro kodo technologijų populiarinime ir tobulinime, bet RMS daugelyje savo straipsnių kalba kaip eilinis hipis, o tai man nepatinka.
  Siūlyčiau į viską žvelgti su sveiku protu ir naudoti tai, kas patogu, nemenkinant kitų. Visiškai nesuprantu bandymų naudoti produktų, kurie netenkina žmogaus poreikių vien dėl to, jog jie nemokami. Lygiai taip pat, nenaudoju Windows operacinės sistemos savo asmeniniame kompiuteryje, nes vartotojo sąsaja manęs visiškai netenkina.

  Šiuo savo komentaru nenorėjau nieko įžeisti ar pakeisti kažkieno požiūrį, tiesiog išdėsčiau savo požiūrį šia tematika.

  Taika.

  P.S. Nežinau kaip dėl XBox’ų, bet Sony, parduodami PS3 eina į nuostolį, bet jie atgauna pinigus su kaupu, kai vartotojai perka originalius žaidimus.;-)

 8. Taip, yra vietų kur nusišnekama, bet esminei straipsnio įdėjai pritariu. Šiuo metu Autodesk ir Apple yra ne kuo mažesnis “blogis” nei Microsoft. Aš irgi pastebiu MS politikos pasikeitimą. Jie yra priversti keistis ir keičiasi, man patinka, kad šį korporacija atvirėja, tikiuosi procesas nesustos ir mano žodžiai apie MS kaip atviro kodo kompanija pasitvirtins 😉

 9. KarolisL – pritariu tavo požiūriui ir pats. Gerai yra nebūtinai tai, kas atviro kodo, bet tai, kas patogu ir priimtina. Kažkodėl ne visi laikosi tokios minties…
  Jaro – pats pastebiu, kad kartais mintys nesiriša – noriu pasakyt viena, parašau kitką. Bet esmę gerai pagavai – šiuo metu jau ko gero nebe MS yra “baisiausias monstras, kaltas dėl visų pasaulio nelaimių”

 10. O man patinka Nintendo DSi, neseniai įsigyjau ir juo mėgaujuos, žaviuosi ir t.t. 🙂

  “O be to – pats neseniai įsigijau Xbox”, juk šį straipsnį parašyti tave įkvėpė labiau xbox, o ne windows? ar aš teisus? 🙂

 11. “Kas man keisčiausia, tai kad pati korporacija dalyvauja kuriant konkurentų produktus.”

  Kai korporacija tuos (ir kitus) produktus pradės nupirkinėti, norėsi, kad būtų net nepradėjusi jų remti.

  “Taiso savo bug’us, leidžia naujus produktus, džiaugiasi, kokie jie populiarūs.”

  Atsipeikėk: IE6 išliko pažeidžiamiausia naršykle iki naujos IE versijos apskritai. O tuo tarpu ją rekomenduoja netgi bankai naršyklės teste… Apskritai, ar suvoki kas vyksta iš tikrųjų, ar nelabai?.. 🙂
  Naujas produktas “Vista” buvo toks vykęs, kad teko iškart nurašyti neištaisius, ir ruošti kitą.

  “džiaugiasi, kokie jie populiarūs.”
  Kai džiaugsis iki tiek, kad p2p ant win nebegalėsi saugiai naudoti, o “google” pradės diktuoti kaip mąstyti tautoms, galbūt parašysi kitaip.
  Nors įtariu, užhipnotizuos beveik visus dar labiau nei dabar…

 12. Kiekviena globali korporacija kaip atsira šalis. Keičiasi valdžia (tai ne bg ir ne sb), keičiasi žmonės. Kiekvienas žmogus atneša savo vertybes ir blogybes. Dėl to manau ir gaunasi taip kaip yra. Kartais MS padaro gerą produktą, o kartais elgiasi kaip agresyvūs šikniai. Viskas priklauso nuo konkrečių žmonių ir jų mentaliteto.
  Iš kitos pusės bg/sb laiku investavo bendrai į korporacijos veiklos taisyklių diegimą ir praktiškai bet kuris žmogus po keleto metų pradėda suprasti kaip reikia elgtis ir dirbti. Svarbu kad jis per tuos keletą metų nespėtų ko nors prisidirbti. Tokiu būdu arogancija ir agresyvumas eina bangomis, bet korporacija turi gerą pagrindą ir kiekvienas darbuotojas turi galimybes nuveikti tai ką nori.
  Taip pvz open source dabar egzistuoja MS viduje ir MS isorėje.

 13. “Na, bet vistiek reikia pripažinti, kad ne DOS laikais beveik kiekvienas įsigijo ir pradėjo naudot kompiuterį. Juk kai išėjo Windows95, juos pirko net tie, kas neturėjo kompiuterių.”
  Čia vėl netiesa. Visu pirma norėčiau pasakyti, kad greitą kompiuterių populiarumą daugiausiai įtakojo tikrai ne win95 ar kiti MS produktai, o WWW (taip vadinamo interneto) atsiradimas.
  žiūrint istoriškai vis tik didelę MS sėkmės dalį lėmė sėkminga PC-DOS platforma. Jai jau buvo prikurta daug programų, žaidimų ir MS tikrai nesuklydo palaikiusi tos pasenusios platformos tęstinumą net iki winME ~2000 nors MS jau nuo ~1994 turėjo ir pažangesne winNT platforma, o IBM su savo pažangia OS2 netgi liko ant ledo. Taip, kad nenuvertink DOS platformos įtakos ir sėkmės visiems po to sekusiems MS produktams.
  Aš kuo puikiausiai ir dabar pamenu DOS platformos darbą tinkle per šikna ar bėdas su Lietuviskomis raidėmis.

 14. Pastebėjau, kad daugeliui atviro kodo fanatų tiesiog negalima viename sakinyje vartot žodžių “Microsoft” ir “gerai”. Jiems net nepriimtinas kažkoks kitoks požiūris nei “MS – didžiausias blogis”. Vien už pasakymą “ten gal ne taip ir blogai” gali būt gatvėj sumuštas. Panašu į religinį fanatizmą. Ir toks jausmas, kad gal niekas nepaskaitė įrašo iki galo, nes nepastebėjo frazės “aš jokiu būdu nesakau, kad Microsoft pasidarė labai gera ir garbintina” ir mane jau praktiškai netiesiogiai kaltina parsidavimu MS. Ir net nepagalvoja, kad ši firma tikrai turėjo įtaką tam, kokia kompiuteriai yra dabar

 15. Mažaminkščiai gerai padarė 2 dalykus: 1) Atsibašliavo evrosojūzui kelis šimtus milijonų antimonopolinės baudos; 2) leidžia naudotojui pasirinkti interneto naršyklę. Daugiau teigiamų bruožų pas juos nematau. Nežinau kokia situacija su mono, bet moonlight tai tragedija. Jie ale padaro „prieinamą“, nors realiai naudot praktiškai neįmanoma. Ir kaip galima žiūrėti į kompaniją, kurios naujos programų versijos (konkrečiai office) nesugeba korektiškai nuskaityti senesnėmis versijomis sukurtų failų? [o kur dar visas cirkas su officeopenxml 😀 ] Taip M$ lobizmas įspūdingas, bet liežuvis neapsiverčia pasakyti kad rinkai jis buvo naudingas, ar kad aš juo žaviuosi.

 16. kroitus, o kurioje vietoje aš sakiau, kad MS yra blogis? Aš net nelinkes kaltinti MS už monopolizma, juk ne jie kalti, kad pasaulis nebuvo įstątimiškai pasiruošęs tokiam greitam IT sferos progresui. Be to aš tik pataisiau tavo netiksliai interpretuojamus istorinius faktus.

 17. hmmm – tas komentaras buvo skirtas ne konkrečiai tau. Tiesiog nemažai kas taip užsisėdę ant minties, kad MS nieko niekada gero niekam nėra padarius, kad neįmanoma pasakyt kažko kitaip. Jei tuo metu, būtų buvusi tinkama ir pigesnė alternatyva, kažin, ar taip būtų išpopuliarėję Windows. O tuo metu buvo kas – nežmoniškai kainuojantis Macintosh, arba Unix stiliaus OS be žmoniškos grafinės aplinkos. Aš, kaip paprastas vartotojas tikrai imčiau tai, kas patogiau bei pigiau, o nesiimčiau rašyt tekstinių failų su vi…

 18. “O tuo metu buvo kas – nežmoniškai kainuojantis Macintosh, arba Unix stiliaus OS be žmoniškos grafinės aplinkos.”
  Vat čia ir vėl klisti.
  Buvo ne tik makintošai(antaniniai) 😀 , buvo ir Amiga …jo, pastarieji buvo brangus, bet užtat labai pažangus, buvo ir dar visokių intel, power, mips…. architekturų kompiuterių ir jiems skirtų grafinių aplinkų CDE, nextstep…, Operacinių sistemų os2, amigaOS, nextstep, Beos, irix, BSD pastaroji jei ne teisminiai procesai, incijuoti iš MS pusės, galėjo tapti rimtu DOS/Windows konkurentu x86 desktop rinkoje. O šiap, 98% MS sekmes nulėmė 1981 metų kontraktas su IBM, kuris MS nukrito kaip iš dangaus nepavykus IBM derybomis su DRI. Bet labiausiai mane siutina ne MS, o visokie stereotipai: MS išrado grafinę aplinką arba visiškai apsurdiškas stereotipas, kad MS monopolis paskatino kompiuterių progresą.

 19. Aš iš neteigiu, kad MS grafinę sąsają išrado – kaip ir daugelį dalykų jie paėmė tai iš kitų. Ir tas jų monopolis ne tai, kad paskatino progresą, bet tikrai padėjo suformuot tokią situaciją, kokią turim dabar. O kiti rinkos dalyviai vistiek turėjo kažkiek pasitempt tam, kad galėtų sudaryt nors kokią konkurenciją tokiam monopolistui. Kad ir ta pati grafinė sąsaja – MS pasakė: “darysim taip, ir nesvarbu, ar vartotojams patogu – pripras” Na ir ką – per n metų daugumai būtent tokia sąsaja ir tapo geriausia, todėl visos KDE bei kitokios aplinkos daro kažką panašaus.

 20. Microsoft Corporations, Apple Inc., Adobe Systems Incorporated, Autodesk, Inc., Google Inc. yra milžiniškos tarptautinės korporacijos veikiančios pagal tuos pačius principus ir besivadovaujančios tomis pačiomis vertybėmis, todėl iš esmės yra vienodai blogos (ar geros). Tai ką jos propaguoja (marketingas) priklauso nuo jų pasirinkto verslo modelio, ir jos stato už tai, kas jų manymu atneš didžiausią pelną. Todėl diskutuoti galima tik apie verslo modelio priimtinumą kiekvienam iš mūsų :-).

  Man priimtiniausias laisvas kelias, o už RMS geriau mažai kas pavaro. Jeigu galit įvardinti konkrečius punktus, su kuriais nesutinkate ir argumentuoti savo poziciją – nekantriai lauksiu.

  Microsoft’o atvirėjimo neįžvelgiu niekaip, vien ko verti paskutiniai HTC mokėjimai už leidimą naudotis patentais Android’iniuose įrenginiuose (http://www.androidguys.com/2010/04/28/htc-pay-microsoft-royalties-android-phones/), ar H.264 stūmimas (http://www.guardian.co.uk/technology/blog/2010/apr/30/microsoft-ie9-html5-video).

 21. H.264 stumia šutvė http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG_LA, pradžią lyg ir galima priskirti Microsoft’ui (http://en.wikipedia.org/wiki/H.264#Standardization_committee_and_history):

  In early 1998 the Video Coding Experts Group (VCEG – ITU-T SG16 Q.6) issued a call for proposals on a project called H.26L, with the target to double the coding efficiency (which means halving the bit rate necessary for a given level of fidelity) in comparison to any other existing video coding standards for a broad variety of applications. VCEG was chaired by Gary Sullivan (Microsoft [formerly PictureTel], USA).

 22. Kroitui,
  Kažkaip neįtikinai, kad microsoft man turi patikti. Norėtųsi gilesnio straipsnio.

  Spėjimas kaip būtų jei va tas būtų kitaip. Nes „tai kažin, ar iki dabar būtų taip išpopuliarėję asmeniniai kompiuteriai“ tai yra apeliavimas į tikimybę, tai nėra argumentas, o jei tai vadini argumentu tada tai argumentavimo klaida.
  Plius naudoji pozicionavimą nepateigdamas kitų buvusių tuo metu „žaidėjų“ kurie buvo rimti konkurentai. Kaip sakė „hmmm“ jų buvo ir buvo rimtų.

  „Taip pat jaučiama Google tendencija – perimt idėjas iš kitų ir pateikt kaip savo.“ Idėjas perka arba perima dauguma didelių firmų (Microsoft, Nokia, IBM, Oracle, Intel, AMD, Nvidia, redhat, Apple, Adobe ir t.t.). Dėl to tokių pirkimų ir perėjimų ir microsoft išaugo, nes realiai jie nieko neturėjo, jie net OS neturėjo, praktiškai beveik viską pirko ir buvo vos ne tarpininkai kuriems pasitaikė labai gera proga kontraktui su IBM’u, juolab kad konkurentas nusiuntė savo žmoną, o ne save, o žmona susimovė (tai labai gera pamoka kaip nereikia patikėti vietoje savęs kitų žmonių), taip ir iškyla korporacijos, nors dar vakar buvę niekas.

  Kaip naudojantis, ir Windows, ir GNU/Linux galiu pasakyti, kad jei nebūtų microsoft monopolio naudočiau kažką panašaus kaip Ubuntu. Deja tas monopolis trukdo, ypač microsofto darymas savaip (kartais prasčiau) – uždarai (kad neatsirastų konkurentų) ir dažniausiai su mokesčiais vietoj to, kad imti jau išrastą dviratį ir jį (standartus) palaikyti ir tobulinti. Microsoftui kuo mažiau cross-platform tuo geriau, tai jie taip ir daro. Visada ieško sau naudos, kad tik pasigerinti padėtį, kaip ir daugelis pelno siekiančių kompanijų. O ką jau kalbėti, kad jaunimas specialiai užauginamas su microsoft produktais. Kad microsoft užsiverbuoja mokytojus, konkretus pavyzdys mano buvusi IT mokyta pasirašė sutartį už kurią gavo sau nešiojamąjį kompiuterį. Užsiverbuoja ir kai kuriuos studentus informatikus kurie pasirašo sutartis naudoti tik microsoft produktus ir jokius kitus. Arba, kad ir tie variantai, kai per prievartą gauni kompiuterį su OS’u už kurį esi priverstas susimokėti.

  Kad microsoft nėra pati draugiškiausia kompanija faktas, o ar jos politika darosi švelnesnė? Nežinia, čia gilios analizės reikia (vienur atrodo gerėja (pvz.: palaikymas OpenDocument atvirų standartų, aišku prispausta ES komisijos, bet ne pati politika), o kitur blogėja (pvz.: licencijavimas), o kai kur tik šiaip padarymas vartotojams patogiau kaip antai PHP palaikymas normaliai ant windows), tų faktorių begalė… Spekuliuoti nesinori. O be to dažnam vartotojui apie jos politiką išvis nusispjaut, svarbiausia, kad liktų viskas po senovei.
  Viena iš teisingiausių kompanijų mano nuomone buvo Sun, kurie kūrė neįtikėtinus sprendimus, cross-platform, atvirus…

  „Kas man keisčiausia, tai kad pati korporacija dalyvauja kuriant konkurentų produktus. Jie remia Apache fondą, pateikia savo tvarkykles Linux’ui, teikia specifikacijas apie .NET Mono projektui. Ir netgi nutilo apie ketinimus paduot Linux kūrėjus į teismą dėl patentų.“ – aš nieko tame nematau, keisto, kad microsoft’as nori, kad ant microsoft platformos kitų produktai gerai veiktų ir, kad jų produktai kitur gerai veiktų. Tos pačios tvarkyklės tik dėl to, kad virtualizuotas Windows Server greičiau veiktų, tas pats Apache tik tam, kad ant Windows Apache geriau veiktų. Dėl patentų tai microsoft vis bando kas kažkiek laiko paskleist kalbas apie padavimą į teismą dėl patentų tikriausiai dėl to, kad atbaidytų naudotis GNU/Linux ir subalamutintų vartotojus. Dėl .NET specifikacijų tai ECMA Microsoft pateikė .NET specifikacijas, matyt nujausdamas grėsmę iš Java pusės, kad jis cross-platform, nors sakyčiau vis tiek palieka kitiems (išnaudoja kitus ir jei kas, tai ne mes kalti) tai suprogramuoti kitaip nei Java.

  „Taip pat bando kurt naujus dalykus, kuriuos paskui perima kiti“ – gal galima konkrečiau, nes kol kas tik abstrakcija.

  „Atviro kodo šalininkai anksčiau lyg ir neturėjo nieko prieš šią kompaniją.“
  Kad Apple nėra šventuolė tai aišku. O suabsoliutinti visų negalima.

  „Atviro Kodo bendruomenė išsiplėtė su mintimi “mes prieš M$”“
  Kam tai, o kam esmė ta, kad laisvė, kad smagu kažką padaryti ir, kad kitiems bus smagu tai naudoti, jei gerai padarysi dar ir gerbs tave ir aplamai gali lįsti į tokius dalykus į kuriuos su microsoft’u (aplamai su uždarojo kodo programine įranga, dažnai turima tai omenyje, bet rašoma microsoft dėl tos priežasties, kad ji monopolis ir tai pagrindas dėl savo technologijų uždarumo) negali ir sužinoti kaip tai veikia ir t.t.

  „Taiso savo bug’us, leidžia naujus produktus, džiaugiasi, kokie jie populiarūs“
  Būna nesėkmių pavyzdžiui Vista, bet sakyčiau įveikia jas lengvai. Ir turi kuo džiaugtis kai pardavimai dideli.

  Ir nepagalvok, kad aš manau, kad microsoft visiškas šlamštas ir visiškas blogis.

 23. Kęstuti, aš, tiesą sakant, ir nemėginau įrodyt, kad kitiem MS irgi turi patikt. Ir juo labiau neteikiau jokių argumentų, o tik savo pamąstymus. Be to, kaip išaiškėjo, man žinių šitoj vietoj trūksta.
  Pasikartosiu eilinį kartą – neteigiu, kad Microsoft yra labai gera kompanija, bet tiesiog manau, kad nėra ji toks absoliutus blogis, kaip daugelis čia teigia. Tai yra firma, siekianti pelno visais įmanomais metodais, ir jiems tai pavyksta. Visada sakiau, kad gal dėdė Bilas ir nėra itin geras programuotojas, bet verslininkas – puikus. Juk tai jo firma puikiausiai pardavinėja hemorojų už pinigus 😀

 24. >>>>> kroitus
  Žavėtis globalinio lygio verslininkais/tarpininkais nematau jokio reikalo. Žinok čia panašiai, kaip žavėtis bankais: apėmę visą pasaulį ir daro didžiulę įtaką, bet abejoju, ar tai žavinga…
  Tas pats ir su ms.
  O kaip tau ms poelgis dėl linkomanijos ir suokalbių su lanva? Kai tuo tarpu įrašų ir kt. tarpinės organizacijos nuplėšia didžiąją dalį autorių pelno nuo bet kurio kompozitoriaus, muz. grupės ir t.t. Čia viskas tvarkoj ir teisinga?
  Dėl atviro kodo projektų rėmimo, tai kartoju: gali ateiti diena, kai nenorėsi, kad ms juos būtų rėmę. Bet tikėkimės, tie projektai nė vienas nebus nupirktas.
  Nori sužinoti kaip tai veikia?.. Pasidomėk atviro kodo žaidimo “Nexuiz” istorija. Kūrė bendruomenė pagal gnu taisykles, o oficialus projekto pradininkas/savininkas, tą gnu projekto kodą pardavė korporacijai “illfonic”. Pats kodas bendruomenei lieka, nors dabar, teisiškai tampa nebeaišku, ar galima jį toliau plėtoti, kadangi “Nexuiz” pardavė kaip ir jo savininkas/pradininkas…

 25. Man kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad daugelis neperskaito įrašo iki galo, o pamato pavadinimą ir iškart pradeda mane lygint su žemėm.
  Šiaip tai aš nesu prieš, jei autorius nenori, kad jo produktas būtų pasiekiamas nemokamai. Bet būtent autorius, o ne tarpininkas ar “teisių turėtojas”. MS, šiaip ar taip, yra savo produktų autorius(bent jau tikrai ne tarpininkas).
  O dėl žavėjimosi korporaciom ar bankais… Tie, kad iš š… išspaudžia vašką, man vis dar kelia šiokią tokią pagarbą. Čia gal kaltas mano kapitalistinis, o ne kažkoks anarhistinis, supratimas apie pasaulį

 26. >Jie, pavyzdžiui, neproteguoja Ubuntu, nes ten ĮMANOMA įsidiegt ne laisvą PĮ. Ar ne per daug jau nusivažiuota?
  Kazka painioji is kur cia istraukei. I bet kokia Linux distribucijua imanoma isidiegti ne laisva PI. Gal nebent vienose sunkiau kitose lengviau.

  >Taip pvz open source dabar egzistuoja MS viduje ir MS isorėje.
  Kur kur? MS ira isitikinus kad OSS kurejai pazeide 200 jos patentu ir grasina visus juo paduot i teisma. Tai vat taip egsituoja Open sorse ms viduje, tiksliau opensorse SUNAIKINIMO per teismus planai MS advokatu stalciuose.

  >Microsoft Corporations, Apple Inc., Adobe Systems Incorporated, Autodesk, Inc., Google Inc. yra milžiniškos tarptautinės korporacijos veikiančios pagal tuos pačius principus ir besivadovaujančios tomis pačiomis vertybėmis, todėl iš esmės yra vienodai blogos (ar geros).
  Ne. Kazkodel IE explorer nei ant Linux nei ant kokios nors kitos OS nera nors jis “nemokamas”, tuo tarpu Google Chrome (ar neoficialus variantas) Chromium veikia ant VISU pagrindiniu OS. Cia labai akivaizdus faktas irodantis kas yra sikniai ir kas ne.

 27. Tik tuo atveju kai microsoft.com puslapyje rasiu parsisiust IE for Linux atsiimsiu ta savo ideja, kad Microsoftas yra nieko daugiau kaip tik gauja slykciu nusikalteliu plesianciu is zmoniu pinigus visokias sukciavimais.

 28. Nėra blogai kad jie neportina savo softo į kitas OS. Blogai yra tai, kad jie turėdami monopolį nepripažįsta atvirų standartų ir kuria savus apsunkindami žmonėms gyvenimą. Su html, css ir javascript dabar yra toks bardakas tik dėl Microsoft IE. Su doc ir docx tas pats jovalas.
  Paklauskit web programerų kas labiausiai stabdo web plėtrą ir 90% atsakys kad Internet Explorer.

 29. >Kazka painioji is kur cia istraukei.
  Ištraukiau iš čia: http://www.gnu.org/distros/free-distros.html
  O štai čia paaiškinimas, kodėl kitų taip nepripažįsta: http://www.gnu.org/philosophy/common-distros.html
  Kad MS visiškai nepripažįsta atviro kodo – netiesa. Jie jį priima, bet per savo prizmę – Microsoft turi savo licenciją atviram kodui( http://www.microsoft.com/opensource/licenses.mspx ). Gal tai išsidirbinėjimas, bet teigt, kad jie VISIŠKAI nekenčia bet ko, kas susiję su atviru kodu – per stipriai pasakyta.
  O google tikrai nėra šventi vien todėl, kad jų browseris eina ant kelių pagrindinių OS.
  Ir dar – man nepatinka, ką daro didžiosios įrašų kompanijos – jos kaip ir Microsoft, siekia pelno visais būdais ir kitaip manančius duoda į teismus. Tai ar vien dėl to aš neturėčiau klausyt jokios muzikos, kuri nors kiek susijusi su tom kompanijom?

 30. Tai gerai istrukei tik neteisingai supratai. Tos nuorados tiesiog konstatuoja fakta, kad kitose distribucijose yra ne vien laisva PI.

  Tas linkas su MS licenzija tai irgi anekdotas. Tipinis savireklaminis meslas. Tam paciam pusl jie giraisi, kad parase 20 000 net Linux branduolio eiluciu. Tik pamirso paminet, kad Linux branduoli sudaro 2.4 mln eiluciu. Taigi MS sukure net beveik 1% Linux svarbiausios dalies. Koks nors automobiliu gamintojas kaip wolkswagen tikriausiai ir tai juos lenkia siuo kl. Jau nekablant apie Aple arba google.

  Jei tu klausai tokia muzika kuri susijusi su tom irasu kompanijom tai sry bet visiska sh klausai. Koks nors lada gaga ar pan.

 31. Tuo labiau tos 20 000 eiluciu yra atviro kodo tik todel, kad MS keliautu i teisma priesingu atveju ir antras dalykas, kad jos yra susijusios su windows virtualizacijos produkcija, ta parasme jos yra tam, kad Linux geriau “draugautu” su win. Tuo tarpu win su kazkokiomis niekam tikusiomis ir niekur nenaudojamomis OS yra incompatable. Net ntfs draiveriu oficlialiu is MS puses Linuxam nera.

 32. Jei skaitytum mano blogo ne vien įrašus apie IT, žinotum, kokią muziką klausau – su visokiom ladom gagom bendro nedaug yra. O šiaip tai didžiosios įrašų kompanijos ir gerų įrašų išleidžia. Tik neretai tai būna kokia dukterinė tos kompanijos firma, besispecializuojanti konkrečiam stiliuj.

 33. Microsoft “atviruma” ir “geruma” sukelia vis didejantis atviro kodo programu ir konkurentu: google, oracle, IBM spaudimas. Visas ju atviro kodo palaikymas dažniausiai remiasi C# palaikymu (teko peržvelgti jų finansuojamus atviro kodo projektus). Tikriausiai visi atkreipė dėmesį į sustiprėjusią Microsoft reklamą Lietuvoje ? Ir universitetams pradėjo dalinti licencijas ir į mokyklas važinėti. To anksčiau niekada nebuvo. Dabar pasidarė “geručiai”. Kad Linux jiems kelia grėsmę rodo ir tokie straipsniai jų tinklalapiuose: http://www.microsoft.com/lietuva/windowsserversystem/facts/pazvelkite_i_faktus.mspx

  Šiaip M$ yra nupirkę ir ištobulinė kelis neblogus produktus, bet jų kiauliška politika ir visos kitos programinės įrangos kreivumas atstumia nors tu ką.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *