Tai kas gi vagia?

Visi tik apie ACTA ir piratavimą dabar kalba. Ir pastebiu, kad vis daugiau atsiranda piratavimo priešininkų, neskaitant to, kad jie patys tai daro, arba iki šiol darė.

<SARCASM MODE: ACTIVATE>

Visiems žinoma, kad piratai, bei dauguma interneto vartotojų, yra vagys. Nes jie neduoda uždirbti sunkiai dirbantiems autoriams bei jų globėjams – leidybinėms kompanijoms.

Atviro kodo vartotojai yra vagys. Jie atima uždarbį iš sunkiai dirbančių programinės įrangos gamintojų, kurie pateikia veikiantį produktą, o ne kažkokį nedadirbtą šūdą. Taip pat atviro kodo vartotojai yra pratę viską gauti nemokamai, todėl jie irgi piratauja, nes nesuvokia, kad už dalykus reikia mokėti – jiem viskas turi būt nemokama. Na, ir, savaime aišku, atviro kodo programuotojai yra begėdžiai vagys – jie savinasi sunkiai dirbančių ir inovacijas kuriančių korporacijų idėjas. Kai kas bando teigti, kad tas pats Microsoft savo naujoje Windows versijoje pasiskolino idėjų iš Linux. Tai yra nesąmonė. Tokios įmonės kaip Microsoft bei Apple nieko nevagia ir nesiskolina – jos viską kuria pačios.

Muzikantai yra vagys. Jie groja kitų atlikėjų kūrinius, ir tikrai ne visada susimoka už tai. Taip pat tie, kurie patys kuria, tikrai skolinasi idėjų iš kitų – neįmanoma visiškai nieko prieš tai negirdėjus sukurti kažką. Sakote nesąmonė? Aš pats esu davęs pakvietimą į demonoid vienai dainininkei, nes ji ieškojo iš kur džiazo parsisiųst. Ir šiaip – jei kiekvienas autorius gautų viską, kas jam priklauso, bet tuo pačiu susimokėtų už visą turimą ir naudojamą muziką, retas kuris išeitų į pliusą.

Radijo stotys vagia. Manote, visos radijo stotys sąžiningai susimoka autorių gynėjams už grojamą muziką? Yeah, right… Be to – esu įsitikinęs, kad didžioji dalis ten leidžiamos muzikos(net ir tos, už kurią susimokama) būna parsisiųsta nelegaliai.

Vagys yra ir tie žmonės, kurie neina į kiną, koncertus, neperka CD/DVD, nes neturi pinigų. Turiu galvoj tuos asmenis, kurie ir interneto neturi, todėl siųstis nieko nesisiunčia. Į šią kategoriją įeina kaimiečiai, bedarbiai bei pensininkai. Jie žlugdo autorius, nes nesuteikia jiems jokių pajamų.

Sąžiningi šiam pasauly yra tik autorių gynėjai ir didžiosios kompanijos. Jie dirba savo darbą, vykdo laiko patikrintus verslo modelius, priešinasi visom tom blogom naujovėm, bet visi aukščiau minėtieji vagys jiems trukdo gyventi ir bent jau sausai duonai užsidirbti…

<SARCASM MODE: DEACTIVATE>

4 comments

  1. Svarbu dar pastebeti, kad visa prekybos sutarties tema nukreipiama apie vogima visai ne i tema. Sneketi reiktu apie tai, kad sutartis pazeidzia teises i privatuma internete ir skatina masini snipinejima.

  2. Kas uz apgailetinai maza valandini atlyginima uzdirba stebetinai didele suma per menesi ir per ta pati menesi isleidzia nesvarbu kam, bet geriausia jei kokiai nors copy-paste procedurai, ir dar didesne suma. O skirtuma pasiskolina pastoviai is banko tie tai jau tikrai ne jokie vagys. Nuostabus zmones jie. 😀

  3. Viskas yra copy-pastinama šiais laikais. Tik tikrieji meistrai dar paskui iš tikrųjų autorių sugeba už tai pinigus paimt 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *